01/02/2023
Domácí hamburger 😍😍
My jsme odjely na chaloupku s
Verča a Thermomix
Dáďa a Thermomix
Užíváme si hory a rodinky.
Tady zase jedna malá ukázka, jak Thermomix ulehčí život😅
Malé opakování oblíbeného receptu.
Proč zkoušet nové, když toto je dokonalé.
Ukážeme si recept - bulky na hamburger, maso a dressing.
Recept na bulky jsem hledala dlouho.
Nakonec jsem vybrala recept od Romana Pauluse a vybrala jsem nejlíp, jak jsem mohla. Musím říct, že s těstem se mi pracovalo víc než skvěle. Ještě aby ne, když to nejím a dělám to pro ty moje lásky.
250g mléka
35g cukru
17g droždí
5minut/37 stupňů/R2
250g hladká mouka
250g polohrubá mouka
14g soli
60g másla pokojové teploty
2 vejce
5minut / těsto
Necháme 1 hodinu kynout.
Mezitím si připravíme maso.
Mleté hovězí maso obsah tuku 20%
sůl, pepř a čerstvou petrželku dáme do nádoby
3 minuty/ těsto
Dáme odložet do lednice.
Těsto rozdělíme na 6 kousků.
Pěkně utáhneme a vytvarujeme bulky.
Dáme na plech s pečícím papírem, přikryjeme utěrkou a necháme hodinu kynout.
Troubu máme rozpálenou na 190 stupňů.
Potřeme vajíčkem a posypeme lněným semínkem, sezamem nebo mákem. Pečeme 13 minut a hlídáme. Není trouba , jako trouba😆
Dáme vychladnout na mřížku.
Připravíme si dressing
1/2 červené cibule (nebo šalotky)
2 kyselé okurky
5sekund/R5
100g majonézy
1 lžičku cukru
1 lžíce francouzského dressingu
sůl a pepř
5sekund/R4
Z masa uděláme placky, měly by být větší.
Počítejte s tím, že se zmenší.
Gril jsem měla rozpálený na 220 stupňů.
Grilujeme do zlatova a dle toho, jak chcete mít maso propečené. Já grilovala cca 2,5 minuty.
Kdo chce zkusit sous vide?
Dá na 58 stupňů 1 hodina pak griluje.
Teď už jdeme do finále, jen nazdobit.
Vychladlé bulky rozkrojíme, dáme salát, dressing maso plátek sýra, opečenou slaninu, červenou cibuli a plátky rajčat.
Přejeme Vám dobrou chuť.
Jak luxusní to bylo, Vám nepovím😂
ale kluci mi to musí hodnotit a známkovat a tady bylo 100 bodů.
Lidka Šnokhausová 723 982 902.