Kiss Ernő utca 1.

Kiss Ernő utca 1. Városi ember vidéken – kacsákkal, kutyával, macskákkal és sok derűvel. Egy kis ház, sok történet, semmi filter.
(226)

Együttműködés, sajtó, mindenféle jó ötlet: [email protected] - Feri

12/06/2026

Az imént láttam a TikTokon, hogy egy srác azt mutatta meg, mit vett a Lidlben.
Én most nem azzal jönnék, hogy milyen rizst vettem, hanem újabb növényáradattal.

Nincs bírás az örökmozgóval (velem), lecsillapíthatatlan.

Mivel János szomszédom nem hajlandó egy kicsit odébb vinni a házát, hogy nagyobb helyem legyen a kertben, a meglévővel kell gazdálkodjak.

Erről majd később, íme a növények:

Vagyonnyilatkozat:- Van két full kezes (!) macskám.- Van egy darab érdekes kapcsolatom egy kacsával.- Van egy lízingelt,...
09/06/2026

Vagyonnyilatkozat:

- Van két full kezes (!) macskám.
- Van egy darab érdekes kapcsolatom egy kacsával.
- Van egy lízingelt, de amúgy hótra szétrágott ólam.
- Van egy hitelmentes sármom.
- Van egy hajfestékkel megbátorított jövőm a szakállamra nézvést.

07/06/2026

Sétáltok velem egyet a kertben?

Pabló kacsának nagyon magas respektje van a Kiss Ernő utca 1. portáján. Komolyan.Bármelyik idetévedő macskát meghajtja. ...
05/06/2026

Pabló kacsának nagyon magas respektje van a Kiss Ernő utca 1. portáján. Komolyan.

Bármelyik idetévedő macskát meghajtja. Azok már inkább be sem jönnek az udvarra vagy előre köszönnek neki. A vadgalambok sem mernek leszállni, mert pillanatok alatt ott terem és őket is elzavarja.

Tavaly Gyémánt kutyát - érkezésének napján - azzal fogadta, hogy a csőrével alaposan megkopácsolta a gizsgugya homlokát. Szegény kutya azt sem tudta hirtelen, melyik rendezvényen van.

Kapcsolati dinamikájukat a friss kép szerintem egészen pontosan szemlélteti.

04/06/2026

Ma négy éves a Kiss Ernő utca 1. FB oldala. Sajnos nem én vagyok ilyen precíz a dátumokkal, a FB értesített.

Négy év alatt 648 posztot készítettem és nem rég léptük át a 30 000 követőt.
Az elmúlt négy évben volt itt minden. Kocsonya, kovászos uborka, kacsák, macskák, virágok, karácsony, hó, sár, hőség, káosz és néha egészen abszurd jelenetek is.

A jeles napon sem áll meg az élet, takarítottam.

03/06/2026

Teljes mértékben igazat adok a Makkát hiányoló - egyébként számos - kommentnek az utóbbi posztok alatt. Sokkal kevesebbet szerepel az oldalon, mint amennyi indokolt lenne.

A prózai oka ennek annyi, hogy alig vagyunk egy helyen. A metszet a terasz, ameddig még kijön, de én a házban alig vagyok. Ő meg sokat.

Kárpótlásként készítettem vele egy villáminterjút. Azt nem tudom eldönteni, hogy udvariasságból reagál vagy valóban válaszol.

01/06/2026

Ööö...
Hogy...

Annyi van, hogy a Kiss Ernő utca 1. FB oldalának 30 000 követője lett.

A gizsgugya ki van készülve. Azt mondta, hogy ez valami hihetetlen. A kacsákok örömükben még gyorsabbak. A makkák meg azt kérdezték, hogy nekik ebben mi a jó?

Én meg itt kamillázok, hogy a csepp kis portán már el se férnénk ennyien. Meg amúgy poharam sincs ennyi.

Nagyon köszönöm, hogy itt vagytok.

A kerek szám apropóján álljon itt egy rövid kivonat az esztrádműsorból.

A két kép között napra pontosan 4 év telt el. 2022. május 31. és a mai nap.Visszagondolva az akkori időkre - ezzel a fej...
31/05/2026

A két kép között napra pontosan 4 év telt el.
2022. május 31. és a mai nap.

Visszagondolva az akkori időkre - ezzel a fejemmel - bátran állíthatom, hogy fogalmam nem volt, mibe vágok bele.

Olyan könnyedén vettem, hogy "Ó, hát a hátsó épületet gyorsan elbontom, a sok szemetet pikk-pakk elviszik..."

Aha...
Egyszer aztán beleért a kezem a bilibe és felébredtem.

Hónapokig kellett csak a két említett dolgot szervezni és utána hetekig csinálni.

Na de megállítom a nosztalgiavonatot, a kert még mindig nincs kész.

30/05/2026

Ma azon gondolkoztam kerti munka közben, hogy miért szeretek ennyire kertészkedni.

Annak ellenére, hogy szétszivat a vakond, a kártevők, a rigók és az itteni időjárás a szárító széllel meg az aszállyal, imádom ezt csinálni.

Egyrészt erősíti az alkalmazkodóképességemet, mert nem a természet fog hozzám idomulni, hanem nekem kell hozzá.
Másrészt a rendezett terep csiklandozza az esztétikumra hatványozottan kényes májamat.
Harmadrészt pedig mindig nyílik valami virág. Az irántuk való rajongásom pedig már ismert.

Mai kerti mókolásom:

28/05/2026

Napok óta gyanakszom, mert Frida, a tojókacsa hajnalonként hosszabb időre eltűnik.
Ez csak egyet jelenthet...

Nem tudtam kifigyelni, hogy hová tűník, mígnem ma hajnalban sikerült:

Cím

Jászkisér

Weboldal

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni Kiss Ernő utca 1. új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

A Vállalkozás Elérése

Üzenet küldése Kiss Ernő utca 1. számára:

Megosztás