Boldogító finomságok

  • Home
  • Boldogító finomságok

Boldogító finomságok Süssünk, főzzünk valamit! De mit? Nem vagyok szakács, de szívesen kipróbálok új recepteket, ami jó és finom megosztom, ha gondolod tarts velem.

Szeretnétek pár vidám, percet? Látogassátok meg csoportomat: https://www.facebook.com/groups/163980237529245

Omlós túrós pite🤗-nagyi-féle😉👍Hozzávalók:½ kg finomliszt /-átszitált1 nagyobb csipet só18 dkg zsír20 dkg porcukor1 csoma...
20/05/2026

Omlós túrós pite🤗
-nagyi-féle😉
👍
Hozzávalók:
½ kg finomliszt /-átszitált
1 nagyobb csipet só
18 dkg zsír
20 dkg porcukor
1 csomag vaníliás cukor
1 csomag sütőpor
3 db tojássárgája
3-4 evőkanál tejföl 20%
👇
Töltelék:
1 kg túró
25 dkg cukor
1 db narancs lereszelt héja
4 evőkanál /-púpos/ búzadara
1 maréknyi mazsola
3 db tojásfehérje felverve
1 csipet só
sárgabaracklekvár /-szükség szerint
👇
Elkészítés:
A tésztához a lisztet, cukrot, vaníliás cukrot, sót, sütőport összemorzsoltam a zsírral.
Hozzáadtam a tojások sárgáját és annyi tejfölt, hogy jól nyújtható tésztát kapjak. Összegyúrtam.
👇
Összeállítottam a tölteléket, a túrót, elkevertem a cukorral a narancshéjjal, a búzadarával és a mazsolával és egy kis csipet sóval.
A fehérjéket csipet sóval felvertem, ezt is hozzákeverem a túróhoz.
👇
A tésztát 2 egyforma részre osztottam.
Egyiket tepsi méretű lappá nyújtottam, egy 24x37 cm-es tepsibe terítettem, amit kibéleltem sütőpapírral, lekentem lekvárral, elsimítottam rajta a túrótölteléket.
A másik lapot is kinyújtottam, ráterítettem a töltelékre, villával megböködtem, majd a 180 fokosra előmelegített sütőben alsó-felső lángon addig sütöm, míg a teteje szépen megpirul, nálam 40 percig volt a sütőben.
👇
Kihűlés után szépen szeletelhető.
👇
Jó étvágyat kívánok:)

Rongyos leves vagyis csurgatott tojásleves🤗-most fokhagyma nélkül…👍👇Hozzávalók:2 púpos fakanál liszt2-3 evőkanál zsír 1 ...
19/05/2026

Rongyos leves vagyis csurgatott tojásleves🤗
-most fokhagyma nélkül…👍
👇
Hozzávalók:
2 púpos fakanál liszt
2-3 evőkanál zsír
1 teáskanál egész kömény
1 db kisebb babérlevél
5 db tojás
1 teáskanál fűszerpaprika
ízlés szerint só
víz /-szükség szerint
👇
Elkészítés:
A zsírt egy fazékban felteszem a tűzre hozzáadom az egész köményt és elkezdem kipattogtatni, közben hozzáadom a lisztet és lepirítom, amikor zsemleszínű beleteszem a fűszerpaprikát, elkeverem és felöntöm vízzel.
👇
Hozzáadom a babérlevelet és a sót, felforralom főzöm pár percig, közben felütök egy tojást, elhabarom és folytonos keverés közben a levesbe csurgatom, közben megkóstolom, ha kell még sózom.
👇
Ezután a megmaradt tojásokat egyenként egészben a leveshez adom, még főzöm pár percet, amikor a tojások feljöttek a leves tetejére és kész.

Túrógombóc
👇
Hozzávalók:
80 dkg túró
4 db tojás
3 dl búzadara
csipet só
sertészsír szükség szerint /-a zsemlemorzsa pirításához
zsemlemorzsa /-tetszés szerint
👇
Öntet:
tejföl
porcukor
👇
Szóráshoz, a tetejére:
fahéjas porcukor
👇
Elkészítés:
A túrót a sóval, a tojásokkal és a búzadarával összegyúrom.
Majd a tésztát legalább fél napig állni hagyom /- ez azért szükséges, hogy a dara kellőképpen meg tudja szívni magát, és ezáltal a gombócok sosem fognak szétfőni/.
👇
Másnap a zsemlemorzsát a kevés zsíron megpirítom.
Majd felteszem a vizet forrni, amihez adok ízlés szerint sót.
👇
A tésztából én egy fagyiadagolóval egyforma nagyságú gombócokat adagolok ki, megformázom és a forró vízbe teszem.
A víz újraforrásától számítva a gombócokat még 5 percig főzöm és azután átszedem pirított morzsába majd beleforgatom őket.
Ezután melegen, porcukros – tejföllel kínálom, a tetejét meghintem fahéjas porcukorral.
👇
Jó étvágyat kívánok:)

Rántott zeller és karalábé🤗👇Hozzávalók:1 db nagyobb zeller /-tisztított4 db karalábé /-tisztított3-4 db tojás /-szükség ...
16/05/2026

Rántott zeller és karalábé🤗
👇
Hozzávalók:
1 db nagyobb zeller /-tisztított
4 db karalábé /-tisztított
3-4 db tojás /-szükség szerint
finomliszt /-szükség szerint
zsemlemorzsa /-szükség szerint
zsír /-szükség szerint
natur vegeta /-ízlés szerint

víz
👇
Elkészítés:
A tisztított zöldségeket vegetás-sós vízben előfőzöm /blansírozom/ez kb, 6-10 perc akkor jó, ha már kissé megpuhultak, de nem estek szét, majd leszűröm őket, és hagyom teljesen kihűlni.
👇
Ezután klasszikus módon bundázom a kihűlt zöldség szeleteket, lisztben, felvert sózott/ tojásban, majd zsemlemorzsában megforgatom.
👇
Ezután bő, forró zsírban mindkét oldalukat aranybarnára sütöm.
Petrezselymes párolt rizzsel kínálom.
👇
Jó étvágyat kívánok:)

Vajas pogácsa -48 db Hozzávalók:60 dkg finomliszt /-átszitált25 dkg teavaj1 dl tej /-langyos15 dkg  tejföl 20%2,5 dkg fr...
15/05/2026

Vajas pogácsa
-48 db

Hozzávalók:
60 dkg finomliszt /-átszitált
25 dkg teavaj
1 dl tej /-langyos
15 dkg tejföl 20%
2,5 dkg friss élesztő
1 teáskanál kristálycukor /-a tejbe, az élesztő
25 g olvasztott sertészsír
1 egész, és 1 tojás sárgája a tésztába
1 egész tojás a kenéshez
2 teáskanál só /-púpos
👇
Elkészítés:
A lisztet átszitálom, az élesztőt az 1 dl langyos, cukros tejjel felfuttatom. Az átszitált lisztbe teszem a vajat, és a liszttel elmorzsolom, majd hozzáadom a többi hozzávalót és összegyúrom. A végén gyúrom hozzá a sót, amikor már összeállt a tészta, majd dolgozok vele még pár percig, addig míg a tészta a tálhoz és a kezemhez sem ragad, és szép sima állagú lesz.
Ezután egy gombócot formázok belőle, alálisztezek, letakarom és 35-40 percig hagyom pihenni, kelni.
👇
Amikor megkelt vékonyra nyújtom, majd lekenem az olvasztott zsírral, hajtogatom, és megint 30-35 perces pihentetés következik.
👇
A kelési idő letelte után ujjnyi vastagra nyújtom a tetejét rácsozom, és egy 4,5 cm-es szaggatóval kiszaggatom.
Sütőpapírral bélelt tepsibe sorakoztatom, lekenem felvert tojással és beteszem a 210 fokra előmelegített sütőbe, alsó-felső sütésre és 22 perc alatt szép pirosra sütöm.
👇
Jó étvágyat kívánok:)

Csirkemáj fűszeres zabpehelylisztes bundában sütve🤗👍👇Hozzávalók: 1 kg csirkemáj /-20 db6 dl  tej 40 dkg zabpehelyliszt6 ...
07/05/2026

Csirkemáj fűszeres zabpehelylisztes bundában sütve🤗👍
👇
Hozzávalók:
1 kg csirkemáj /-20 db
6 dl tej
40 dkg zabpehelyliszt
6 db egész tojás
5 dkg szezámmag a tésztába
só, tört fekete bors, szerecsendió, lestyán, vágott petrezselyem /-ízlés szerint
bő zsiradék a sütéshez /-szükség szerint
👇
Elkészítés:
Este fokhagymás natur vegetás tejbe áztattam a csirkemájat, így pihent egy éjszakát a hűtőben.
Majd sütés előtt kiszedtem lecsepegtettem enyhén sóztam, borsoztam.
Közben egy nagy tálban csomómentesre kevertem a fűszeres bunda hozzávalóit.
👇
A zsírt felforrósítottam és a lecsepegtetett csirkemájakat egyenként a zabpehelylisztbe majd a fűszeres masszába forgattam, és a forró zsiradékban aranybarnára sütöttem.
👇
Petrezselymes, zöldborsós párolt rizzsel tálaltam.
👇
Jó étvágyat kívánok:)

Kakaós-lekváros kevert🤗1 tepsi mérete: 25x38 cm 👍👇Hozzávalók:450 g liszt1 nagyobb csipet só1 teáskanál szódabikarbóna /-...
07/05/2026

Kakaós-lekváros kevert🤗
1 tepsi mérete: 25x38 cm 👍
👇
Hozzávalók:
450 g liszt
1 nagyobb csipet só
1 teáskanál szódabikarbóna /-púpos/
25 dkg cukor
3 dkg kakaópor
1 db tojás
1 dl olaj
3,5 dl tej
10 dkg lekvár
100 g csokoládé
½ üvegcse vanília aroma
👇
Elkészítés:
Az átszitált liszthez adom a sót, a cukrot, a szódabikarbónát, a kakaóport, a tojást, az 1 dl olaj felét, a tej egy részét, ½ üvegcse vanília aromát, és összekeverem, majd hozzáadom a 10 dkg lekvárt is és a maradék olajat, és a maradék tejet, elkeverem.
Legvégül belekeverem a darabolt csokit.
A masszát egy kiolajozott, lisztezett 25x38 cm-es tepsibe öntöm, és beteszem a 180 fokra előmelegített sütőbe, alsó-felső sütésre 40 percre.
Kihűlés után szeletelem és porcukorral behintve tálalom.
👇
Jó étvágyat kívánok:)

Lyukas süti csoki mázzal🤗/25x33 cm-es tepsi/👇Hozzávalók:45 dkg finomliszt15 dkg kristálycukor15 dkg olvasztott vaj3 db t...
05/05/2026

Lyukas süti csoki mázzal🤗
/25x33 cm-es tepsi/
👇
Hozzávalók:
45 dkg finomliszt
15 dkg kristálycukor
15 dkg olvasztott vaj
3 db tojás
3 dl tej
1 csomag sütőpor
1 csomag vanilíás cukor
csipet só
👇
Mázhoz:
25 dkg vaj
20 dkg porcukor
7 dkg kakaópor cukrozatlan/4-5 evőkanál/
8 evőkanál tej
kevés rum /-1 evőkanál/
kókuszreszelék /-szükség szerint
👇
Elkészítés:
A kristálycukrot és a vaníliás cukrot habosra keverem a tojásokkal, majd hozzáadom a lágy, szinte teljesen olvadt margarint, az átszitált lisztet, a sütőport, a sót és a tejet. Az egészet sima tésztává keverem, majd egy 25x33 cm-es, sütőpapírral bélelt tepsibe öntöm és a 180 fokra előmelegített sütőben alsó-felső lángon 30 percig sütöm.
👇
A tésztát kiborítom a tepsiből, és egy fakanál nyelével sűrűn megszurkálom, majd rácsorgatom a mázat, amihez a cukrot összekeverem a kakaóporral, hozzáadom a tejet összefőzöm.
Beleteszem a vajat és éppen csak összefőzöm.
Ha nem eszik belőle gyerek, akkor 1 evőkanál rummal ízesítem.
👇
A mázat még melegen a tésztára öntöm, és hagyom, hogy a lyukakba is befollyon, figyelni kell, hogy ne szúrjam át teljesen, /-nekem sikerült átlyukasztani, így a máz nagy része kifolyt az alján!/.
Kicsit várok, hogy dermedjen a csoki, majd kockára vágva tálalom, a tetejére kókusz reszeléket szórok.
👇
Jó étvágyat kívánok:)

Medvehagymás-sonkás-kolbászos háromszögek 🤗-gazdagon…👍👇Hozzávalók: 3 dkg élesztő /-friss3-4 dl langyos tej/-annyi kell b...
30/04/2026

Medvehagymás-sonkás-kolbászos háromszögek 🤗
-gazdagon…👍
👇
Hozzávalók:
3 dkg élesztő /-friss
3-4 dl langyos tej/-annyi kell belőle, hogy rugalmas tésztát kapjak…
1 teáskanál cukor
60 dkg liszt /-átszitált
1 evőkanál só 1,5 dkg /?-ízlés kérdése…, én megkóstolom a tésztát…
½ dl étolaj
1 db tojás
👇
A töltelékhez:
10 dkg medvehagyma /-aprított
25 dkg mascarpone
20 dkg sonkás szalámi /-csíkokra vágott
10 dkg füstölt kolbász /-apróra vágott
1 db nagy lila hagyma /-kockára vágott
26 dkg főtt kukorica konzerv
20 dkg sajt /-reszelt
őrölt bors /-ízlés szerint
👇
A tetejére:
1 db tojás
1 púpos evőkanál tejföl
-és hántolt napraforgómag
👇
Elkészítés:
A meglangyosított tejből elveszek egy keveset teszek bele cukrot, majd belemorzsolom az élesztőt, és a tetejére szórok 2 csipetnyi lisztet majd felfuttatom.
Közben a lisztet egy tálba szitálom, hozzáadom a sót, és a felfutott élesztőt, a tojást és a maradék tejből annyit, hogy egy kellemesen nyújtható tésztám legyen, jól összedolgozom a tésztát, amikor összeállt apránként beledagasztom az olajat is.
Amikor szép fényes a tészta és nem ragad a kezemhez és a tálhoz sem, letakarom és duplájára kelesztem.
👇
Közben az összeaprított medvehagymát a mascarponéval és az aprított kolbásszal kikeverem, picit sózom, borsozom.
A sajtot lereszelem, és a sonkát apróra vágom, és a hagymát is kockára vágom, a kukoricát lecsepegtetem.
👇
Az 1 db tojást a tejföllel elkeverem, ez megy a tetejére.
👇
Ha megkelt a tészta, átgyúrom, majd 2 egyenlő részre osztom, gombóccá formázom, és letakarva hagyom újabb 15 percet pihenni.
👇
A megkelt cipókat egyenként téglalap alakúra nyújtom, megkenem a medvehagymás kolbászos, lilahagymás krémfelével, az aprított sonka, a kukorica, és a sajt felével, a megmaradt töltelék kell a másik cipóhoz.
Szóval a töltelékkel megkenem a kinyújtott tésztát feltekerem mint egy kalácsot, és a rudakat öt centis darabokra felvágom, háromszög formára.
👇
Sütőpapíros tepsibe sorakoztatom a háromszögeket, távolságot hagyva közöttük, lekenem mindegyiket a tejföllel elkevert tojással, és megszórom valamilyen maggal, én most napraforgómagot szórtam rá..
A tepsiben hagyom még ½ órát pihenni, majd a 180 fokra előmelegített sütőbe teszem alsó-felső sütésre, és szép színesre sütöm, 30 perc alatt.
👇
Jó étvágyat kívánok:)

Rác rétes 👉/Gibanica, réteslapos változat//32x27 cm-es tepsi/👍👇Hozzávalók:3 csomag réteslap 1,30 kg túró1 jó nagy csipet...
29/04/2026

Rác rétes 👉/Gibanica, réteslapos változat/
/32x27 cm-es tepsi/👍
👇
Hozzávalók:
3 csomag réteslap
1,30 kg túró
1 jó nagy csipet só
8 dkg olvasztott vaj
22 dkg tejföl 20%
7 db tojás sárgája
7 db tojás fehérje /-kemény habbá verve, egy csipet sóval
30 dkg cukor
2 csomag vaníliás cukor
1 nagy citrom reszelt héja
👇
olaj a kenéshez /-a tepsi és a réteslapok kenéséhez
Tetejére:
porcukor / -a hintéshez
👇
Elkészítés:
Először a tölteléket készítem el.
👇
Egy villával áttöröm a túrót, hozzáadom a tejfölt, a cukrot, a vaníliás cukrot és a tojások sárgáját, sót, és a reszelt citromhéját.
Jól összedolgozom, majd a tojások felvert habjával lazítom.
👇
Egy 32x27 cm-es tepsit kikenek olajjal, és négy réteslapot belefektetek úgy, hogy az oldalfalakat is befedje, és a pereméig érjen. A tepsibe fektetett réteslapokat is megkenem olajjal.
👇
4-5 réteslapot félreteszek a tetejére.
👇
A többit egyesével gombóccá gyűröm, majd jól megmártom a túrótöltelékben, és sorban belerakosgatom a tepsibe.
Addig folytatom, amíg tele lesz a tepsi.
Ha marad a túrós masszából, azt rákenem a tetejére.
Ráterítem a félretett réteslapokat, a széleit behajtogatom, majd ezt is megkenem olajjal.
Ezekután beteszem a 200 fokosra előmelegített sütőbe, és alsó-felső lángra 15 percre, majd 15 perc után lejjebb veszem a hőt 180 fokra, és készre sütöm.
Nálam összesen 55 percet volt a sütőben.
👇
Jó étvágyat kívánok:)

"Kedves Ismerőseim!👇Az egyik Facebook oldalam felfuttatásához keresek segítséget lehetőleg egy fiatal pécsi hölgy személ...
25/04/2026

"Kedves Ismerőseim!
👇
Az egyik Facebook oldalam felfuttatásához keresek segítséget lehetőleg egy fiatal pécsi hölgy személyében.
👇
Több követő és több elérés lenne a cél."
A megjelenített bejegyzésnél, a hozzászólásoknál várom a jelentkezéseket.
👇
A részleteket, díjazást megbeszéljük.

❤🙏❤

Burgonyás pogácsa 🤗-volt 3db főtt krumplim a hűtőben, lett belőle finom krumplis pogi 👍👇Hozzávalók:½ kg burgonya /-főtt,...
10/04/2026

Burgonyás pogácsa 🤗
-volt 3db főtt krumplim a hűtőben, lett belőle finom krumplis pogi 👍
👇
Hozzávalók:
½ kg burgonya /-főtt, áttört
½ kg finomliszt /-átszitált
1 tasak Instant Élesztő
12 dkg lágy margarin
1 darab tojás /-egész, felvert
1 darab tojássárgája
5 dkg tejföl 20%
1 evőkanál só /-2 dkg
👇
Kenéshez:
1 darab tojás /-cseppnyi vízzel elkevert
👇
Elkészítés:
A tepsit sütőpapírral bélelelem.
👇
Egy tálban összekeverem a lisztet és az instant élesztőt, majd hozzáadom a többi hozzávalót az áttört burgonyával együtt és sima tésztává dolgozom.
A tésztát letakarva, meleg helyen addig kelesztjük, míg láthatóan nagyobb nem lesz, ez kb: 55-60 perc.
👇
A megkelt tésztát átgyúrom, lisztezett felületen vékony téglalappá nyújtom.
Aztán jobbról-balra behajtom a tészta egyik oldalát (2/3-ig), majd erre a tésztára ráhajtom a másik oldalt. Az így kapott tésztalapra felülről ráhajtom a tészta felét, a másik felet pedig alulról aláhajtom.
A tetejét kissé elnyújtom sodrófával, majd letakarom és ½ órát pihentetem.
👇
Ismét kinyújtom, majd a hajtogatást és a pihentetést még kétszer megismételem.
👇
Ezután kb. 2,5 cm vastag téglalappá nyújtom, és a felületét éles késsel sűrűn berácsozom.
Pogácsaszaggatóval, az enyém 4,5 cm-es kiszaggatom, majd a pogácsákat egymástól kellő távolságban az előkészített tepsire sorakoztatom, és mindegyik tetejét megkenem a felvert, kevés vízzel hígított tojással.
👇
A sütőt közben már előmelegítettem 180 fokra és beállítottam alsó-felső sütésre.
👇
A pogácsákat sütés előtt még 15-20 percet szobahőmérsékleten pihentetem.
👇
Amint lejárt a pihenőidő beteszem a középső rácsra és 30 perc alatt készre sütöm a pogikat.
👇
Jó étvágyat kívánok:)

Address


Alerts

Be the first to know and let us send you an email when Boldogító finomságok posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Contact The Business

Send a message to Boldogító finomságok:

  • Want your business to be the top-listed Interior Service?

Share