20/05/2026
Omlós túrós pite🤗
-nagyi-féle😉
👍
Hozzávalók:
½ kg finomliszt /-átszitált
1 nagyobb csipet só
18 dkg zsír
20 dkg porcukor
1 csomag vaníliás cukor
1 csomag sütőpor
3 db tojássárgája
3-4 evőkanál tejföl 20%
👇
Töltelék:
1 kg túró
25 dkg cukor
1 db narancs lereszelt héja
4 evőkanál /-púpos/ búzadara
1 maréknyi mazsola
3 db tojásfehérje felverve
1 csipet só
sárgabaracklekvár /-szükség szerint
👇
Elkészítés:
A tésztához a lisztet, cukrot, vaníliás cukrot, sót, sütőport összemorzsoltam a zsírral.
Hozzáadtam a tojások sárgáját és annyi tejfölt, hogy jól nyújtható tésztát kapjak. Összegyúrtam.
👇
Összeállítottam a tölteléket, a túrót, elkevertem a cukorral a narancshéjjal, a búzadarával és a mazsolával és egy kis csipet sóval.
A fehérjéket csipet sóval felvertem, ezt is hozzákeverem a túróhoz.
👇
A tésztát 2 egyforma részre osztottam.
Egyiket tepsi méretű lappá nyújtottam, egy 24x37 cm-es tepsibe terítettem, amit kibéleltem sütőpapírral, lekentem lekvárral, elsimítottam rajta a túrótölteléket.
A másik lapot is kinyújtottam, ráterítettem a töltelékre, villával megböködtem, majd a 180 fokosra előmelegített sütőben alsó-felső lángon addig sütöm, míg a teteje szépen megpirul, nálam 40 percig volt a sütőben.
👇
Kihűlés után szépen szeletelhető.
👇
Jó étvágyat kívánok:)