Kristallenhoeve

Kristallenhoeve Een plek waar stenen spreken — zacht, zuiver en zonder beloftes. Bezoek op afspraak of tijdens aangekondigde open momenten. Tussen de stenen vond ik rust.

Soms brengt het leven je terug naar wat echt telt. Na een periode van herstel kwam ik in november 2024 voor het eerst in contact met kristallen — tijdens een sessie “Stenen Ontmoeten”. Wat uit nieuwsgierigheid begon, werd een moment van thuiskomen. Niet om wat er over hen geschreven stond, maar om wat ze in stilte deden: aanwezig zijn, zonder oordeel. Langzaam groeide daaruit iets nieuws — een gev

oel van verbondenheid, eenvoud en liefde voor de natuur in haar puurste vorm. Elk kristal vertelt zijn eigen verhaal. Ik laat me niet leiden door perfectie, maar door gevoel. Soms zijn het net de stenen met een barstje of een oneffen rand die de meeste kracht dragen. Bij Kristallenhoeve kies ik elk stuk persoonlijk. De stenen die me roepen, die mogen mee — met aandacht en respect. Want ook al zijn het geen medicijnen, ze brengen iets wezenlijks: rust, evenwicht en zachtheid.

🌙
Vanuit dat gevoel ontstond Kristallenhoeve:
een plek waar stenen spreken — zacht, zuiver en zonder beloftes.

🌿 Vandaag even geen kristallen en mineralen…Maar wel wat andere beauties van Moeder Aarde. 🍅🌶️🥒De moestuin heeft duideli...
05/09/2026

🌿 Vandaag even geen kristallen en mineralen…

Maar wel wat andere beauties van Moeder Aarde. 🍅🌶️🥒

De moestuin heeft duidelijk besloten dat we ons vandaag niet hoeven te vervelen. 😅 Een flinke oogst tomaten, paprika’s en courgettes, en dus… potten bovenhalen.

Een groot deel van de tomaten is ondertussen al veranderd in verse passata en daarnaast staat er nog een stevige portie Provençaalse saus te pruttelen. 🍅

Ik blijf het bijzonder vinden hoeveel er hier op ons stukje grond groeit. Van een klein plantje in het voorjaar tot bakken vol groenten enkele maanden later.

En eerlijk… verser dan dit wordt het moeilijk. 😉

Vandaag dus even niet tussen de kristallen, maar wel volop bezig met een ander soort rijkdom uit de aarde. 🌿❤️

05/09/2026

✨ Zo ziet het er momenteel uit bij Kristallenhoeve… ✨

Nog even een rondgang zoals het er vandaag bij staat. Want achter gesloten deuren gaan we de komende dagen stevig aan de slag met een idee dat al een tijdje in mijn hoofd zit.

Ik hoop tegen het volgende Open Moment klaar te zijn om jullie opnieuw te verrassen. 😊

📅 Zet zondag 13 september alvast in je agenda.
🕑 Welkom van 14u tot 18u.

En wie het resultaat als eerste wil ontdekken, zal misschien gewoon moeten langskomen… 😉 Want op Facebook en Instagram zal het wellicht pas wat later te zien zijn.

Tot dan gaan hier even de deuren dicht en de handen uit de mouwen. 💎

Interesse of vragen? Stuur me zelf een bericht via Messenger of WhatsApp (📱 +32 490 45 04 98). Ik kan momenteel niet altijd zelf het eerste Messenger-contact starten.

📍 Hulsbeekstraat 124, 3450 Geetbets (BE)

✨ 7 t.e.m. 13 september • één Open Moment: zondag 13 september van 14u tot 18u ✨Van maandag 7 tot en met zaterdag 12 sep...
04/09/2026

✨ 7 t.e.m. 13 september • één Open Moment: zondag 13 september van 14u tot 18u ✨

Van maandag 7 tot en met zaterdag 12 september gaat de deur van de Kristallenhoeve even dicht voor bezoeken en afspraken.

Achter de schermen ga ik namelijk een paar dagen vollebak voor iets dat al wat langer in mijn hoofd zit, maar tot nu toe nooit echt de ruimte kreeg om te groeien. Tijd dus om de handen uit de mouwen te steken en er volledig voor te gaan. 💪💎

Wat er precies staat te gebeuren? Dat hou ik nog heel even voor mezelf. 😉
Maar wie de Kristallenhoeve volgt, zal het uiteraard als eerste zien wanneer het zover is.

Heb je in tussentijd een vraag, wil je iets laten reserveren of wil je me bereiken? Dan blijf ik gewoon beschikbaar via WhatsApp.

En daarna gaan de deuren opnieuw open:

💜 Zondag 13 september • 14u tot 18u

Speciaal die zondag ben je een uurtje langer welkom om rustig rond te kijken, te voelen en te ontdekken tussen de vele kristallen, mineralen en bijzondere carvings.

Dus:

📅 7 t.e.m. 12 september • geen bezoeken of afspraken
📱 Wel bereikbaar via WhatsApp
✨ 13 september • Open Moment van 14u tot 18u

Interesse of vragen? Stuur me zelf een bericht via WhatsApp (📱 +32 490 45 04 98).

📍 Hulsbeekstraat 124, 3450 Geetbets (BE)

💜 Dankbaar. Dat is vooral het gevoel waarmee ik op deze vrijdag afsluit.De afgelopen dagen stonden de deuren van de Kris...
04/09/2026

💜 Dankbaar. Dat is vooral het gevoel waarmee ik op deze vrijdag afsluit.

De afgelopen dagen stonden de deuren van de Kristallenhoeve verschillende keren open.

Het einde van de zomervakantie, de start van een nieuw schooljaar... voor veel mensen opnieuw zoeken naar dat dagelijkse ritme. En toch vonden jullie ook deze week weer de weg naar de Kristallenhoeve.

En ondertussen mochten weer behoorlijk wat beauties verder reizen naar een nieuwe thuis. 💎

Het blijft zo mooi om dat te zien gebeuren. Soms wordt er lang gekeken en gevoeld. Soms is het liefde op het eerste gezicht. En soms lijkt het bijna alsof een kristal zelf al lang wist op wie het aan het wachten was. 😉

Dankjewel voor ieder bezoek, ieder bericht, ieder gesprek en vooral voor het vertrouwen. 💜

Vandaag, vrijdag 4 september om 17u, sluiten de deuren voor even.

Niet om stil te zitten... integendeel. 😁

Er speelt al een tijdje een idee in mijn hoofd dat eindelijk de ruimte moet krijgen om helemaal tot leven te komen. De komende dagen gaan daarom alle hens aan dek en ligt de focus volledig daarop.

Wat er precies gaat gebeuren?
Dat hou ik nog héél even voor mezelf. 😉

Maar zet deze datum alvast in je agenda:

💜 Zondag 13 september
🕑 14u tot 18u

Dan gaan de deuren opnieuw open en hoop ik jullie niet alleen opnieuw te mogen verwelkomen, maar ook te kunnen verrassen met wat er achter die gesloten deuren is ontstaan.

En nu ben ik eigenlijk wel benieuwd... 👀

Wat denken jullie dat er de komende dagen achter de gesloten deuren van de Kristallenhoeve gaat veranderen?

Laat jullie gok gerust achter in de reacties. 😁
Ik ga voorlopig nog héél braaf zwijgen. 🤐💜

Tot dan gaan we er hier even voluit voor. 💪💎

En nogmaals... dankjewel. Voor jullie vertrouwen, jullie enthousiasme en om samen van de Kristallenhoeve steeds meer die bijzondere plek te maken die ik voor ogen heb.

📱 Tijdens deze periode blijf ik bereikbaar via WhatsApp op +32 490 45 04 98. Er zijn uitzonderlijk geen bezoeken op afspraak mogelijk.

📍 Hulsbeekstraat 124, 3450 Geetbets (BE)

03/09/2026

💜 Wat hebben al deze stenen gemeen?

Inderdaad… dit is allemaal fluoriet. 😉

De ene in zijn pure, ruwe vorm, de andere verwerkt tot een carving. Sommige stukken komen bovendien van bijzondere vindplaatsen, waardoor kleur, structuur en groeiwijze telkens weer anders kunnen zijn.

Bij de ruwe stukken zie je prachtig hoe fluoriet zich van nature vormt. Die kubische structuren, lagen en groeipatronen blijven fascinerend.

Bij carvings komt dan weer iets anders helemaal tot zijn recht: de transparantie, de kleurovergangen en hoe het licht zich door de steen beweegt.

Energetisch wordt fluoriet vaak verbonden met helderheid, focus en het ordenen van gedachten. Het zou helpen om logica en gevoel dichter bij elkaar te brengen en wordt daarom ook vaak gekozen voor een bureau, werkplek of studeeromgeving.

Daarnaast wordt fluoriet geassocieerd met rust, balans, gronding en het beter kunnen plaatsen van emoties en indrukken. Zeker wanneer je gemakkelijk veel van je omgeving oppikt, kan fluoriet een interessante steen zijn om eens bewust mee te voelen.

En ook binnen de fluorietfamilie zijn er verschillende accenten.

Maar… wat fluoriet voor jou doet, hoeft helemaal niet hetzelfde te zijn als wat je hierboven leest.

Boeken en online teksten kunnen een mooie houvast bieden, maar uiteindelijk leer je een kristal vooral kennen door zelf te voelen. Neem tijd, neem ruimte en ontdek wat er gebeurt wanneer jij verbinding maakt met een steen.

Misschien trekt net die ene kleur je aan. Misschien helemaal niet. Misschien voel je bij een ruw stuk veel meer dan bij een carving, of net andersom.

En dat is precies het mooie eraan. 💜

Welke fluoriet op de foto's trekt jou het meeste aan?

Interesse? Stuur me zelf een bericht via Messenger of WhatsApp (📱 +32 490 45 04 98). Ik kan momenteel niet altijd zelf het eerste Messenger-contact starten.

Tijdens open momenten of na afspraak.
📍 Hulsbeekstraat 124, 3450 Geetbets (BE)

✨ Donderdag 3 september / welkom van 14u tot 17u ✨Ook vandaag openen we opnieuw de deuren van Kristallenhoeve.Zin om eve...
03/09/2026

✨ Donderdag 3 september / welkom van 14u tot 17u ✨

Ook vandaag openen we opnieuw de deuren van Kristallenhoeve.

Zin om even rustig rond te kijken, te voelen en te ontdekken? Je bent zonder afspraak welkom tussen 14u en 17u. 😊

Interesse of vragen?
Stuur me een bericht via WhatsApp (📱 +32 490 45 04 98).

📍 Hulsbeekstraat 124, 3450 Geetbets (BE)

02/09/2026

✨ Sommige stukken zie je staan en dan wéét je het gewoon...

Die gaat mee. 😄

Dat had ik onmiddellijk bij dit uitzonderlijk mooie stuk Cleiophane, een variëteit van Sfaleriet.

Vanop een afstand trok de vorm al mijn aandacht. Een bijna architecturaal geheel van ontelbare kristallen, opgebouwd door niemand minder dan de beste carver die er bestaat: Moeder Aarde. 💚

En wanneer je dichterbij komt, wordt het alleen maar interessanter.

Op het eerste gezicht oogt deze Cleiophane behoorlijk donker, met een prachtige bijna metaalachtige g***s. Maar geef hem de juiste lichtinval en plots ontdek je tussen die donkere kristallen een mooie doorschijnende donkergroene/geelachtige gloed.

Dát zijn de details waar ik zo van hou.

Een stuk dat niet alles onmiddellijk prijsgeeft, maar je uitnodigt om te kijken, te draaien en telkens opnieuw iets anders te ontdekken.

⛏️ Deze beauty is afkomstig van de 9th September Mine in Madan, Bulgarije en weegt zo'n 900 gram.

De vorm, de g***s, die donkere tinten en dan dat groen dat zich bij het juiste licht laat zien...

Yep. Van ver zag ik deze beauty staan en wist ik het al: jij gaat mee naar de Kristallenhoeve. 😍

En nu mag hij hier staan pronken... tot hij ooit beslist dat het tijd is om door te reizen. ✨

Interesse? Stuur me een bericht via WhatsApp (📱 0032490450498).

Tijdens open momenten of na afspraak.

📍 Hulsbeekstraat 124, 3450 Geetbets (BE)

Ps.: nu in de video zie ik hier een diertje in, zie jij het ook? 🙃

✨ Woensdag 2 september / welkom van 14u tot 17u ✨Ook vandaag staan de deuren van Kristallenhoeve open.Even rondkijken, v...
02/09/2026

✨ Woensdag 2 september / welkom van 14u tot 17u ✨

Ook vandaag staan de deuren van Kristallenhoeve open.

Even rondkijken, voelen en ontdekken? Je bent van harte welkom deze namiddag. 😊

📍 Hulsbeekstraat 124, 3450 Geetbets (BE)

🍎🍐 Wist je dat er rond de Kristallenhoeve niet alleen kristallen te vinden zijn?Wie al eens bij ons langskwam, heeft waa...
01/09/2026

🍎🍐 Wist je dat er rond de Kristallenhoeve niet alleen kristallen te vinden zijn?

Wie al eens bij ons langskwam, heeft waarschijnlijk gemerkt dat de Kristallenhoeve op de boeren buiten ligt. Rondom ons ligt zo'n hectare grond, met onder andere onze eigen hoogstamboomgaard. 🌳

En die boomgaard heeft dit jaar weer goed haar best gedaan. 😉

De nieuwe oogst was een succes en ondertussen is er opnieuw ons eigen appel-perensap beschikbaar.

Het sap bestaat hoofdzakelijk uit appels, aangevuld met een klein percentage peren. In onze boomgaard staan heel wat oude rassen die samen voor die heerlijke, volle smaak zorgen.

🍎 Joseph Musch, Alkmene, Reine des Reinettes, Jacques Lebel, Rode Zomercalville, IJzerappel, Keuleman en Dubbele Bellefleur
🍐 Saint-Remy, Comtesse de Paris en Legipont

Van bloesem in het voorjaar, naar fruit aan de bomen en uiteindelijk sap in de doos. Puur genieten van wat de natuur ons hier opnieuw gegeven heeft. 🍎🌿

📦 3 liter appel-perensap
💶 €9 per bag-in-box

Afhalen kan op twee locaties:

📍 Hulsbeekstraat 124, 3450 Geetbets
Tijdens open momenten van de Kristallenhoeve of na afspraak.

📍 Viversel, Heusden-Zolder
Steeds op afspraak.

Interesse? Stuur me een bericht via WhatsApp (📱 0032490450498).

En voor wie zich nu afvraagt wat die boomgaard met Vakantiewoning Hoeve Hulsbeek te maken heeft… alles. 😉 De Kristallenhoeve, de vakantiewoning én de boomgaard liggen allemaal op dezelfde plek.

Meer over de vakantiewoning vind je op:
http://www.hoevehulsbeek.be

Adres

Hulsbeekstraat 124
Geetbets
3450

Meldingen

Wees de eerste die het weet en laat ons u een e-mail sturen wanneer Kristallenhoeve nieuws en promoties plaatst. Uw e-mailadres wordt niet voor andere doeleinden gebruikt en u kunt zich op elk gewenst moment afmelden.

Contact

Stuur een bericht naar Kristallenhoeve:

Snelkoppelingen

Delen