17/06/2024
Mám za sebou výzvu - měla jsem povídání na SweetTalks 2024 | série přednášek inspirativních osobností Fajného Mjesta v rámci Sweetsen fest - Frýdek-Místek sobě! (v sobotu ve stodole Faunapark Frýdek-Místek).
Mělo to být spíš osobní a trochu pracovní, a tak jsem to spojila: povídala jsem o veřejném prostoru, jak na mě (nás) působí a jak k němu přistupovat atd.
Shrnutí mého příspěvku:
1) Vnímání okolí, veřejného prostoru + uvědomění, vědomá pozornost (soustředit se, rozeznat jednotlivé prvky) – můžeme si to zkoušet, když si vzpomeneme… (na dovolené nám to jde líp než každý den prochozenou cestou..)
2) Zjišťování, co já potřebuju, co chci (k životu a aby mi bylo dobře) + různí lidé potřebují různé věci (musí to taky zjišťovat, uvědomovat si, hledat) – trvá to, dejme si čas…
3) Otevřenost k jiným možnostem, může to být různě – rozšiřování mých mentálních map (sledovat jiné věci, než dosud znám, neodsuzovat je rovnou, nechat je na sebe působit)
4) Odvaha (zkusit nové možnosti, jak s tím pracovat, i když to třeba ještě okolí nevidí, nepřijímá)
5) Důvěra (v sebe a ve své schopnosti i v mou intuici a taky spolehnout se na někoho, koho si vyberu – např. odborníka) – s tím souvisí zranitelnost a její přijetí (ne vždy se všechno podaří, chyby se dějí…)
Obrazovým doprovod k mému povídání měl jen dovysvětlit, o čem jsem mluvila.
Jeden vnímavý posluchač ocenil můj antropologický pohled na věc a krásně to shrnul: …že vlastně cesta domů z práce by měla být pěšky a měla by to být terapie prostorem.
(já dodávám, že nejen pěšky a nejen z práce)
Děkuji organizátorům za odvahu mě pozvat a všem za podporu 😉