03/01/2024
Dobrý den všem obyčejným lidem. Právě jsem zjistil , že pan Babiš se rozhodnul hovořit v nějakém projevu k národu. Nejspíš jej vede k tomuto kroku pocit vítězství a ješitná touha návratu do některé z vrcholných funkcí naší republiky. Lidi , já osobně Vám přeji vše nejlepší v nastupujícím roce spolu se zdravím , štěstím a pohodou a nejen v něm. Věřte mi , že se snažím být normální a slušný , smát se a přemýšlet a hlavně nikoho nenapadat a urážet za jiný názor . Tím respektuji i pana Babiše. Jen bych si strašně moc přál aby lidé této stále krásné země , které jsem sloužil a snažil se být co prospěšný jako letec i za hranicí , začali přemýšlet a číst jinotaje v řečích a projevech našich politiků a tím pádem zaměstnanců. Ten pan Babiš má obrovský podíl na nezdravém stavu státní pokladny a nejde mu vůbec u nás. Využívá slabosti a neumění těch druhých a cíleně míří na přání a sen nás lidí . Pokusme se mít vlastní názor. Zamysleme se v jakém stavu pan Fiala převzal naší královskou pokladnici. Prázdnou a s pavučinou. Nesouhlasím s každým jejich krokem a mám plno výhrad , volil jsem je a dnes si nejsem jistý , zda bych to své rozhodnutí opakoval. Jenže koho , když oni jsou vlastně všichni stejní. Je z nich na míle daleko cítit papalášství a nadřazenost a všichni si mastí kapsu. Jenže hlavně to vše je naše hloupost. Nechci a nebudu podporovat násilí , držme stále hlavu vztyčenou a hlavně slušnou. Nebojme se a nečekejme , že nám nějaký politik slibem a medem kolem našich úst něco zařídí. Ovšem ani nekřičme na pana premiéra fialový hnus. Když se má něco napravit a spravit finance bude to opravdu prostě bolet. Ale nerozumím , proč to má stále a jenom bolet nás. Zaměstnavatele a my to stále umožňujeme. Nevšimnul jsem si , že kdokoliv ze senátorů , poslanců a vlády vystoupil s návrhem , že mají dost. Já chápu , že sytý hladovému neuvěří. Ale s nějakým příjmem cca., sto tisíc v základu se dobře mluví o výdrži. Chápu většinu kroků k ozdravení financí naší republiky, ale nechápu osobní postoje politiků a boj za naší národní hrdost jestli tady ještě je! U mne ano. Mám se připravovat na válku a stále od doby pana Klause si utahovat opasek. Pan prezident ve svém projevu klidně prohlásí , že Euro pro mne bude nejlepší. Já si to nemyslím. A vlastně co máme dělat? Nechci hulákat něco o nějakém barevném hnusu a zároveň poslouchat výlevy jednoho tvora , který bohatne na naší hlouposti. Tak si prostě říkám jestli opravdu nenastal čas začít si osobně bránit naší demokracii , když tady zatím alespoň trochu je. Vyžadovat důsledně dodržování zákonů po všech a nečekat , že on to někdo někde za mne zařídí. Nezařídí! Nemusím být sprostý a hulvát i násilník. Slušně to je bezva zkratka. Sice to je horší cesta , ale o to je to dál. Já vím , že mnoho z Vás nebude souhlasit , ale dovolte mi zatím využít svého práva na svobodu projevu a vzpomenout na pana Václava Havla a jeho slova. " Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí. Akorát , že bez nás normálních a slušných lidí to prostě nepůjde. Neposlouchejme populisty a po těch , co jsme jim momentálně dali důvěru , chtějme skládat účty . Oni to po některých jednoduché nemají a to je i naše vina. Šlapejme jim na paty, nedejme jim prostor k pocitu nedotknutelnosti. Oni to chtěli dělat a slibovali jak nám bude lépe. Já ten pocit opravdu nemám a děsím se toho co bude. Nenávistné komentáře poprosím ani nepsat. I tak to stojí za h...o! Přeji všem slušným a normálním lidem hodně zdraví , štěstí i pohody nejen v nastávajícím roce. Jak já bych se chtěl opět hluboce nadechnout a cítit tu svobodu a spravedlnost a začít se od srdce smát. Hodně štěstí .