Upiekło mi się

  • Home
  • Upiekło mi się

Upiekło mi się Udowodnię Ci, że tort może być nie tylko piękny, ale też pyszny! 😋

Tort w stylu  . Klasyczne zdobienie, które w ostatnich latach przeżywa swój renesans 🎂 Można dać się ponieść fantazji pr...
28/01/2026

Tort w stylu . Klasyczne zdobienie, które w ostatnich latach przeżywa swój renesans 🎂 Można dać się ponieść fantazji przy dekorowaniu, choć nawet i tu łatwo jest przesadzić z ilością ozdobników 😏

W środku za to prosto i smacznie: krem cytrynowy z malinową żelką oraz krem karmelowy 🤩

12/12/2025

Fluder Crafts

Powoli zbliża się sezon pierniczkowy, dlatego chciałabym zaproponować Wam tym razem nadziewane pierniczki staropolskie. ...
17/11/2025

Powoli zbliża się sezon pierniczkowy, dlatego chciałabym zaproponować Wam tym razem nadziewane pierniczki staropolskie. Są miękkie i puszyste, absolutnie nie suche. Przepis na ciasto przypnę w komentarzu.

By je wykonać potrzebujemy oczywiście wcześniej przygotowanego ciasta (ostatni dzwonek, żeby nastawić!) i dżemu lub powideł. Ważne, by był zwarty i nie rozlał się po ciasteczku. Ja nie miałam takich powideł, więc użyłam dżemu jeżynowego.

Ciasto po wyjęciu z lodówki należy rozwałkować na ok. 3mm i wyciąć z niego koła. Ważne, żeby druga foremka, z ktorej będziemy wycinać właściwy kształt, była mniejsza od tej, od której zaczynamy wykrawanie. Następnie na połowę placków nakładamy dżem, przykrywamy drugim plackiem przykładając tą bardziej lepką stroną, delikatnie przyciskamy i wykrajamy kształt drugą foremką, tak jak na drugim zdjęciu. Tutaj ważne, żeby dżem był na środku, by wszystkie boki ładnie się skleiły i nic nie wypłynęło. Resztki ciasta, z którym nie pracuję odkładam do lodówki, żeby było twardsze, wtedy łatwiej się z nim pracuje.

Tak przygotowane ciasteczka pieczemy około 10 minut w piekarniku nagrzanym do 180°C.

Gotowe ciasteczka można jeszcze polać czekoladą. Ja użyłam 150g gorzkiej pomieszanej z 50g białej czekolady i ok. 80g masła. Po rozpuszczeniu w kąpieli wodnej otrzymałam dość rzadką polewę.

Pierniczki są od razu miękkie i gotowe do jedzenia 🙂

Po raz kolejny tort - prezent urodzinowy 🎁 Pełen kwiatów i ciepłych odcieni, które nieco rozjaśniają tę szarą listopadow...
09/11/2025

Po raz kolejny tort - prezent urodzinowy 🎁 Pełen kwiatów i ciepłych odcieni, które nieco rozjaśniają tę szarą listopadową aurę 😊
Czekoladowy biszkopt przełożyłam kremem z ciemnej czekolady z dubajską wkładką (nie, nie przejadła mi się jeszcze 😅) oraz musem wiśniowym z żelką żurawinową, żeby był taki nie za słodki 🤭

Uwaga uwaga! Jeśli lubisz pyszne domowe ciasta, a nie lubisz się przy nich narobić, to ten post jest dla Ciebie! 💥 Już t...
03/11/2025

Uwaga uwaga! Jeśli lubisz pyszne domowe ciasta, a nie lubisz się przy nich narobić, to ten post jest dla Ciebie! 💥 Już teraz możesz przygotować ciasto, które upieczesz tydzień przed świętami, co daje Ci mnóstwo czasu na bezstresowe pakowanie prezentów pod choinkę 🎁
Mowa tu oczywiście o pierniku staropolskim. Jest bardzo aromatyczny, miękki i po prostu pyszny 😊
Ciasto możesz zagnieść już dziś, odstawić na 6 tygodni do lodówki i na spokojnie upiec jeszcze przed świąteczną gorączką.

Przypominam składniki:
500 g miodu naturalnego
150g cukru
250 g masła
1 kg mąki pszennej
3 jajka
3 łyżeczki sody oczyszczonej
125 ml mleka
pół łyżeczki soli
80g przyprawy korzennej do piernika (❗️sprawdzajcie składy, wiele przypraw zawiera przede wszystkim cukier☹️)

Przygotowanie:
Miód, masło i cukier podgrzewamy, aż się rozpuszczą i wymieszają, studzimy. Wystudzoną mieszankę wyrabiamy z pozostałymi składnikami na jednolitą masę.
Po wymieszaniu przekładamy do szklanego lub ceramicznego naczynia i odstawiamy do lodówki na około 6 tygodni. Pieczemy tydzień przed świętami lub po prostu przed spożyciem 🙂
Do pieczenia ciasto dzielimy na 3 części i pieczemy w standardowej prostokątnej formie w temperaturze 170 stopni przez 15-20 minut. Blaty po wystudzeniu polecam przełożyć powidłami śliwkowymi. Dobrze jest je później czymś od góry obciążyć, żeby ciasto skruszało i się przegryzło, a do tego było równe. Przed podaniem oblać polewą czekoladową, można podzielić wcześniej na np. 3 mniejsze pieniki.
Wypróbujcie, naprawdę warto ☺️👌

Powyższy przepis znalazłam na blogu mojewypieki.com.

Pierwsze podejście do marble cake. Wygląda na łatwiejsze, niż w rzeczywistości jest 😁 Bardzo podoba mi się ten wzór, ale...
29/06/2025

Pierwsze podejście do marble cake. Wygląda na łatwiejsze, niż w rzeczywistości jest 😁 Bardzo podoba mi się ten wzór, ale zdecydowanie muszę jeszcze poćwiczyć i lepiej dobrać kolory 🙂
A w środku malina, pistacja i limonka 🎂 bardzo smaczne połączenie ☺️

Monoporcja cytryna z własnoręcznie zrobionej formy 🍋🔥🔥
01/06/2025

Monoporcja cytryna z własnoręcznie zrobionej formy 🍋🔥🔥

Ciąg dalszy lukrowanych pisanek 😊
17/04/2025

Ciąg dalszy lukrowanych pisanek 😊

Kolejna porcja wiosennych pierniczków 🌼🐣
23/03/2025

Kolejna porcja wiosennych pierniczków 🌼🐣

Tort-prezent. Z kokardką oczywiście 😀 Lubię proste dekoracje i zamsz, choć ich zrobienie nie jest tak proste jak może si...
16/03/2025

Tort-prezent. Z kokardką oczywiście 😀 Lubię proste dekoracje i zamsz, choć ich zrobienie nie jest tak proste jak może się wydawać. Nie wybaczają błędów w składaniu ani w tynkowaniu 🤫 mam nadzieję, że podołałam 😇
W środku tortu wyjątkowo znalazł się ciemny biszkopt, krem z ciemnej czekolady z modną wkładką dubajską, a dla przełamania lekki mus wiśniowy z żelką wiśniową. Całość świetnie się że sobą komponuje, a wkładka dubajska jest ciekawym uzupełnieniem zarówno smakowym, jak i teksturowym.
Serio, pyszny! 😊

Address


Website

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when Upiekło mi się posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

  • Want your business to be the top-listed Interior Service?

Share