26/03/2026
𝐌𝐨𝐫𝐚𝐦 𝐩𝐨𝐝𝐢𝐣𝐞𝐥𝐢𝐭𝐢 𝐣𝐞𝐝𝐧𝐨 𝐬𝐯𝐣𝐞ž𝐞 𝐢𝐬𝐤𝐮𝐬𝐭𝐯𝐨 𝐬 𝐠𝐫𝐚𝐝𝐢𝐥𝐢š𝐭𝐚, 𝐣𝐞𝐫 𝐦𝐞 𝐛𝐚š 𝐳𝐚𝐭𝐞𝐤𝐥𝐨. 🤯
U ovom poslu sam već 17 godina, novogradnje su mi svakodnevica, ali ovakav pristup mi je stvarno prvi put.
Nedavno sam završila dvije novogradnje , jednu u KA i jednu u ZG i tamo nije bilo nikakvih takvih “uvjeta”.
Sve je bilo jasno, transparentno i zapravo vrlo korektno. ✔️
I onda dođe novi projekt u ZG… i totalno druga priča. 😅
Investitor ne dozvoljava da sam biraš pločice.
Dobiješ paletu od 6 komada i to je to.
E sad, možda bi to još nekako “progutala” da je izbor ok… ali iskreno nije.
Ni meni, ni klijentima. 🧐
Ono što me još više iznenadilo je da ne žele jasno reći do kojeg cjenovnog ranga su pločice uključene u cijenu stana.
Znači nema onog klasičnog imate budžet X €/m², birajte što želite, razliku doplatite.
Ako želiš nešto van njihove palete- možeš, ALIIIIIIIIIII
Ali onda si sam organiziraš nabavu, dostavu, logistiku… i praktički si sam sebi izvođač za taj dio. 😐
Dio koji me iskreno najviše zasmetao, a naravno i klijente...
Kada smo pisanim putem tražili sve te informacije (i još par bitnih stvari), dobili smo odgovor od, pretpostavljam, voditelja projekta — da on nema vremena odgovarati na mailove. 🙄🤯
I sad… možda sam ja staromodna, ali meni usmene informacije pogotovo ovakve -ne znače ništa apsolutno ništa
Jer danas kaže jedno, sutra drugo… i vrlo brzo smo u “rekla-kazala” situaciji.
Osobno uvijek biram pisani trag.
Radi pristupa, radi odgovornosti, radi svih uključenih. ✍️
I sad stojim (sjedim) i razmišljam…
je li se praksa promijenila, a ja sam to nekako propustila? 🤔
Ili je ovo jednostavno izolirani slučaj?
Jer do sada je sve bilo dosta jednostavno i fer -imaš budžet, imaš izbor, imaš opciju nadoplate. ✔️
Ovdje imam osjećaj kao da se izbor sužava do razine da zapravo više i nije izbor.
Neznam, možda griješim.
Zato me baš zanima kako je kod vas.
Jeste li imali slična iskustva u novogradnji?
Je li ovo postaje “novo normalno” ili samo loš primjer?
Baš me zanima vaše mišljenje i iskustvo (kakvo god da bilo)👇