Öko-házak Hortenziától

  • Home
  • Öko-házak Hortenziától

Öko-házak Hortenziától Azzal foglalkozom, hogy a telek kiválasztásától a kulcsrakész átadásig minden tervezési és kivitelezési feladatot levegyek a megrendelő válláról.

Tervezéstől a beköltözésig - minden egykézben!

21/06/2026

Ahogy álunk működik az alapozás.:-)

Néhány tapasztalatból jó tanács amit érdemes mérlegelni és amivel kapcsolatban szívesen várnék kérdéseket is. Tehát az e...
17/06/2026

Néhány tapasztalatból jó tanács amit érdemes mérlegelni és amivel kapcsolatban szívesen várnék kérdéseket is. Tehát az első felvetésem az hogy az egész életünk kb. 90 százalékát éljük épített környezetben megszületünk egy kórházban járunk egy iskolába aztán egy másikba elmegyünk az edzőterembe színházba moziba kiállításra koncertre és természetesen ahol a legtöbb időt töltjük az Otthonunk.

Úgy gondolom mindenféleképpen fontos hogy ezt milyen minőségben tesszük milyen épületben mert az épületeknek hatása van ránk a szervezetünkre és nem csak egyszerűen abban a vonatkozásban hogy egészségesebbek legyünk vagy maradjunk hanem hogy jobban is érezzük magunkat egészségesebbnek boldogabbnak ebben nagy szerepe van az olyan épületeknek az úgynevezett ÖKO házaknak amik természetes anyagból épülnek és nem tartalmaznak mesterséges vegyi anyagokat és a lehető legkevesebb vagy semmi műanyagot illetve olyan káros védő tartós anyagokat amik idővel kipárolog a levegőbe jutva mérgeznek minket és a környezetünket. Erre most nem akarok példákat mondani mindenki tud ha csak az Are gondolunk az már pontosan elég hogy elindítson minket ezen a vonalon. Amiről én szeretnék beszélni az az hogy tulajdonképpen ez az a paradigmaváltás ez az a teljesen más nézőpont amiből a jövőnket már ma meg kell alapozni és ha ma építünk házat azt eleve úgy kell építeni hogy a jövő nemzedéknek de még a harmadik negyedik generációnak is élhető értékes egészséges környezetet teremtsünk ez volt a mai gondolatom holnap innen folytatom.

Bemutatkozik az épitész irodánk:
17/06/2026

Bemutatkozik az épitész irodánk:

Bee HOME ALKADÉMIA Hogy dolgozzunk együtt a tervezőcsapattal

Kezdjük a legelején.Először is le kell ülni és kiszámítani mennyi pénzünk van, mert ha az egész beruházás telek + házépí...
15/06/2026

Kezdjük a legelején.

Először is le kell ülni és kiszámítani mennyi pénzünk van, mert ha az egész beruházás telek + házépítésre összesen nincs meg legalább a 20% - a teljes összegnek amit erre a célra szánunk vagy szeretnénk költeni,akkor egyszerűen nem érdemes elkezdeni.

Tegyük föl hogy százmillióra van szükségünk ahhoz hogy telket vegyünk és házat építsünk. Szóval inkább legyen száztíz,mert annyi minden jöhet közbe.

Néhány példát mondok, nem azért hogy elriasszak bárkit is, hanem pontosan azért, hogy segítsek, mert egy csomó dolog van amire egyszerűen nem gondol az ember amikor házat akar építeni.

Kezdjük azzal hogy kinéztük a telket nagyon szépen kérek mindenkit, aki hagyományos vagy könnyűszerkezetes házat akar építeni, keressen minket már csak azért is hogy elkészítsük neki a telek beépítési tanulmányt, mert anélkül nem szabad nem lehet belevágni egy építkezésbe.

Nagyon fontos mert össze kell hangolni az általános rendelkezésekkel és a helyi építési szabályokkal.
Ott van mindjárt a tulajdoni lap biztos hogy mindenki pontosan tudja értelmezni hogy mi mire szolgál miért írnak bizonyos számokat római számmal miért írnak más számokat görög számmal mit jelentenek ezek a szolgalmi jogok mit jelent a vezetékjog stb. stb. azt is meg kell nézni nincs-e valamilyen tartozás nincs-e valamilyen mondjuk víz elfolyás csatorna kiadás bármiféle már a földben lévő földkábel aminek szolgalmi joga van stb. ha mindez rendben van, akkor tisztázzuk hogy megvan a kellő anyagi fedezet, (ingyenes elő minősítést végzünk független szakértővel) aki egyetlen bankhoz sem kötődik, hanem általános és személyre szabott segítséget nyújt azáltal, hogy megnézi az adott embernek a megrendelőnek mi lenne a legmegfelelőbb a legkedvezőbb hitel,és melyik bank melyik konstrukciója és az adott településen mi az ami igénybe vehető.
Gondolok itt például a falusi CSOK-ra.
Természetesen azt is megnézzük hogy az igénylő fel tudja venni a START HITELT-t a CSOK-t Babavárót stb. stb.
Azután megnézzük a konkrét telket amit kinézett, vagy már megvásárolt ( szerencsés esetben még nem vette meg), a megvásárlás előtt kell megnézni hogy a helyi építési szabályzat szerint mit lehet oda építeni) erre szolgál a telek minősítés más néven telek előtanulmány.
Így már látjátok is még semmi nem történt, máris egy csomó mindenre figyelni kell. és máris itt a telek előtanulmány.
Ez esetében pl. nem ingyenes hanem fizetős 2000 m² alatt 80 000 Ft + áfa amit egy minősített építész iroda végez el.
Ez itt nem a reklám helye ez egy általános tanácsadás akit érdekel nagyon szívesen átirányítom a megfelelő építész irodához, azonban most itt nem ez a lényeg hanem a folyamat, azt szeretném ha megértenék hogy az építkezés egy nagyon komoly dolog amihez rendkívüli körültekintésre van szükség. Ebben tudok én segíteni az első perctől az elhatározástól a beköltözésig, mindenben .
🤗 És ez az amit nem akarnak engedni, amihez nem akarnak hozzáférést adni, pedig ez a segítség amit én adok önöknek nem kerül semmibe!

Komolyan semmibe sem.
az amit én szeretetből adok, azért mert meg vagyok győződve róla hogy az a technológia amihez én adom a nevem, a lehető legjobb,a legegészségesebb a leg megfizethetőbb és a legjobb minőségű! Erről vagyok meggyőződve.
Holnap folytatom mindenkinek jó pihenést jó éjszakát kívánok🤗🙌❤️@

Egy ilyen közismert oldal mint a ház építők egyszerűen nem engedi megjelentetni nem a hirdetéseket közérdekű bejegyzések...
15/06/2026

Egy ilyen közismert oldal mint a ház építők egyszerűen nem engedi megjelentetni nem a hirdetéseket közérdekű bejegyzéseket amit szeretnék ha minden emberhez eljutna mert nagyon fontos mert annyi új szabály és törvény és annyiféle technológia van hogy egyszerűen bele lehet örülni szükség van a szakember segítségére és én ingyenesen ajánlok egy csomó mindent de nem engedi közzétenni úgy látszik hogy tényleg levegőt is csak pénzért vehetsz és ha nem vagyok hajlandó napi 5 10,15 ,20 000 forintokat fizetni a hirdetésre, egyszerűen nem jut el a felhasználókhoz, hiába szeretnék segíteni és ezért nagyon szomorú vagyok.

Miért van az emberekbe annyi rosszindulat? Mennyivel könnyebb jót tenni és kedvesnek lenni mint gonosznak és rosszindula...
15/06/2026

Miért van az emberekbe annyi rosszindulat? Mennyivel könnyebb jót tenni és kedvesnek lenni mint gonosznak és rosszindulatúnak! Én egyszerűen nem értem ez utóbbit, de nagyon sajnálom hogy manapság nagyon sok a rosszindulatú a jóra a megegyezésre az együttműködésre képtelen ember. Nagyon szomorú vagyok emiatt.

Address

White House Office Building Váci út 47./E

1134

Website

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when Öko-házak Hortenziától posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

  • Want your business to be the top-listed Interior Service?

Share