Bonbonda Csokoládéműhely

Bonbonda Csokoládéműhely A csokoládé iránti vonzalom, és az ízek kipróbálásának szenvedélye hozta létre csokoládéműhelyemet.

Készül az új adag 🍫🥰! Szerintetek milyen ízek lesznek😉? Annyit elárulok, hogy ezúttal összesen 8 féle bonbont készítek, ...
10/06/2026

Készül az új adag 🍫🥰! Szerintetek milyen ízek lesznek😉? Annyit elárulok, hogy ezúttal összesen 8 féle bonbont készítek, és van köztük egy teljesen új kombináció is. Na jó, ezt megmondom, de a többi a színek alapján jól tippelhető 😊!
Az új íz az almás-mákos étcsokoládé bonbon lesz, a másik hétre várom az ötleteket!
Aki legalább két ízt eltalál, vendégem a szombati Petörke Portéka -n egy bonbonra!

Az ikonikus zsidó sütemény, a   négy féle töltelék rétegezésével készül. Szeretek süteményeket bonbonba álmodni, ám négy...
04/06/2026

Az ikonikus zsidó sütemény, a négy féle töltelék rétegezésével készül.
Szeretek süteményeket bonbonba álmodni, ám négy íz egy apró csokoládéburok alatt...hát nem egyszerű feladvány 😊!
A szilva, mák és dió, mint alapanyag mind ott lapultak csokoládéműhelyemben, csak idő kérdése volt tehát, mikor születik meg a flódni bonbon változata is.
A sütemény neve a német fladen - lapos, széles sütemény - szóból ered, így mikor kibontottam csomagolásából ezt az aránylag nagy méretű, lapos kocka polikarbonát formát, már sejtettem mihez kezdek vele.
Már csak a tökéletes almaíz hiányzott, arra vadásztam legtovább. Mák"marcipán"-om, plusz a zserbóvariációs bonbonhoz megalkotott diótöltelék, és a tökéletes szilvalekvár már korábban megvoltak. Mikor végre megtaláltam az átütő almaízt is, amit kerestem, csak pár óra kellett a gránitlap mellett, hogy bemutathassam legújabb bonbonom "végleges" (bár később még biztosan variálok rajta😅) változatát. Gyertek, kóstoljátok meg az óriás flódni bonbont a Petörke Portéka -n!

Teljesen kifogytam, és szombaton Petörke Portéka 😊! Úgyhogy a reggelek szokás szerint a Petörke tavon, az esték pedig is...
29/05/2026

Teljesen kifogytam, és szombaton Petörke Portéka 😊! Úgyhogy a reggelek szokás szerint a Petörke tavon, az esték pedig ismét műhelyben telnek.
🍯Bretagne-i sós karamellkrém már az üvegben, tegnap pedig bonbontöltelékeket és étcsokoládé burkokat készítettem. A ma esti tekerés után már csak töltenem és talpanom (megtöltött bonbonokat csokoládéval lezárnom) kell 🥰!
Lesz két új íz, a régi kedvencek - 🍫karamellás és 🍫homoktövises mellett!
Készülök 🍫narancsos étcsokoládé-krémes és 🍫fügés fehércsokoládé-krémes bonbonokkal!
Sportoljatok ti is sokat, és vásároljatok sok kézműves bonbont, no meg termelői kolbászt, sajtot és mézet... mert mozogni és jókat enni jó 😉!

Hát homoktövises bonbon most nem készül 😅! Ám mivel rám ugrott a hűtőből ez a limoncellós üveg is, ami jobban bírta a já...
15/05/2026

Hát homoktövises bonbon most nem készül 😅! Ám mivel rám ugrott a hűtőből ez a limoncellós üveg is, ami jobban bírta a járólapon való landolást, így limoncellós marcipános viszont igen, csak előtte alaposan ki kell takarítanom 😄!

Kedden étcsokoládé bonbonburkokat és töltelékeket, valamint Miksa marcipánt készítettem. Szerdán vettem egy új kerékpárt...
07/05/2026

Kedden étcsokoládé bonbonburkokat és töltelékeket, valamint Miksa marcipánt készítettem.
Szerdán vettem egy új kerékpárt, hosszabb tekerésekhez.
Csütörtökön kipróbáltam, hogy bírja az új bicó a keményebb terepet, mert bírnia kell 😃, majd befejeztem és dobozba tettem a Bonbonda Csokoládéműhely bonbonokat.
Szombaton várnak majd benneteket a Petörke Portékán, hacsak addig valamelyik dobozra le nem csap valaki 😊!..és persze úszás is volt minden reggel a Petörke-tóban 🩵!

Ezeregy éjszaka a csokoládéműhelyben. Saját 1-1 -es marcipánomat - a mandula és a cukor aránya egyenlő, így kevésbé édes...
24/04/2026

Ezeregy éjszaka a csokoládéműhelyben.
Saját 1-1 -es marcipánomat - a mandula és a cukor aránya egyenlő, így kevésbé édes, egyúttal jóval karakteresebb mandulaízzel rendelkezik - rózsavízzel ízesítve töltöttem egy-egy datolya közepébe. A marcipános datolyát ezután 70 %-os, eredetszelektált Sao Thome étcsokoládéban fürdettem meg.
Gyertya kivételesen, egy barátért égett a műhelyben, aki ezen a napon távozott el 🖤🩶. Én így búcsúztam.

A héten készült étcsokoládé bonbonok mellé, végül mák"marcipán"ból is az étcsokoládéba mártottat készítettem el, s minde...
17/04/2026

A héten készült étcsokoládé bonbonok mellé, végül mák"marcipán"ból is az étcsokoládéba mártottat készítettem el, s mindegyik közepében ott lapul egy-egy szem pálinkába áztatott meggyszem!
Így ezúttal összesen hét ízzel töltöttem meg a Bonbonda Csokoládéműhely dobozokat. Ha teheted, gyere holnap a Petörke Portéka -ra, és válogass belőlük.
Az egy darabos kóstolótól a 12-es díszdobozig mindenféle variációban megvásárolhatod 🍫🧺!

A hétvégi termelői és kézműves piacra, valamint megrendelésre, ezúttal összesen hat féle bonbont készítettem, eredetszel...
16/04/2026

A hétvégi termelői és kézműves piacra, valamint megrendelésre, ezúttal összesen hat féle bonbont készítettem, eredetszelektált 70 %-os étcsokoládéburokba töltve.
🍫 Homoktövises - két hete nem csináltam, és néhány kedves vevőm már hiányolja 😊
🍫 Bretagne-i sós karamellás - az örökös kedvenc 🥰
🍫 Fügés-marcipános - egyik legújabb, különleges ízem
🍫 Tökmagkrémes-málnás - szerintem a pisztáciás-málnás elbújhat mellette 😉
🍫 Málnás étcsokoládékrémes - ha már az előzőhöz málnakrémet kevertem 😃
🍫 Chilis-fűszeres-szilvás - egy régebbi újdonság - jelenleg engem legtöbbször ez az íz csábít kóstolásra 😋!
Azt még megálmodom, hogy mák"marcipán" masszámat fehércsokoládés vagy pálinkás meggyel töltve, étcsokoládés változatban készítsem el.

Kivételesen kedvezek az aprónépnek is, így szokásos étcsokoládé bonbonjaim mellett, belga tejcsokoládé táblákat készítet...
26/03/2026

Kivételesen kedvezek az aprónépnek is, így szokásos étcsokoládé bonbonjaim mellett, belga tejcsokoládé táblákat készítettem, fehér és rubycsokoládé nyuszikkal, kiskacsákkal díszítve 🥰!

Mesélek nektek valamit! Van egy kedvenc olasz boltom, a Mokkashop, ahol sok olasz különlegesség mellett eredeti, szicíli...
03/03/2026

Mesélek nektek valamit! Van egy kedvenc olasz boltom, a Mokkashop, ahol sok olasz különlegesség mellett eredeti, szicíliai citromból készített, csodás citromlekvárt találni. Az elsőt ajándékba kaptam, ott szerzem be ugyanis narancsos marcipános bonbonomhoz is az egyik alapanyagot. No meg az amatriciana tésztámhoz, de az egy másik történet 😄! Szóval kaptam egy üveg szicíliai citromlekvárt, ami nálam természetesen bonbontöltelékké változott. És mivel történetesen azon az estén mák"marcipánt" is készítettem, valahogy eszembe jutott összekóstolni a két ízt. Hát - azóta mások által is megerősített módon - fantasztikusan jó párost alkotnak ők ketten!
Aztán itt van az új szívecske formám, ami valahogy szinte kéri, hogy a szív két oldalát két különböző ízzel töltsem meg. Nos hát így született meg hétfő este legújabb bonbonom, egy mák"marcipános", citromos fehércsokoládé-krémes szív.
Most szombaton már jön velem a Petörke Portéka -ra, és ezen a hétvégén, a vasárnaponként Siófokon a Somogyi Helyi Termék Egyesület által szervezett gasztropiacon is ott leszek 🍫🧺!
Balatoni Gasztropiac - helyi termelői piacok a Balaton déli partján
És a kedd reggel is elég inspiráló volt, úgyhogy ki tudja, ma este milyen újdonság jut még eszembe 🍫💥🫣!

Cím

Kaposszerdahely

Telefonszám

+36306508141

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni Bonbonda Csokoládéműhely új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

A Vállalkozás Elérése

Üzenet küldése Bonbonda Csokoládéműhely számára:

Megosztás