Dínó-hami

Dínó-hami Szia! Szeretettel köszöntelek az oldalamon! Sok finom babamenüt fogsz látni,ha követsz :-) Mint minden édesanya, én is a legjobbat szeretném a gyermekeimnek.

Dernovics Anett vagyok,boldog feleség és kétgyermekes anyuka, a nagylányom 2016 júniusában született, a fiam 2020 júliusában. Gyed előtt ápolóként dolgoztam egy idősek otthonában. 17 éves korom óta az életem része az egészséges életmód és egészséges táplálkozás, akkor fogytam 20 kilót. Mikor anya lettem, tudatosan készültem,hogy a hozzátápláláskor mit, mikor, hogyan érdemes adni, hiszen az első 1-

2 évben mi alapozzuk az immunrendszerük és bélflórájuk egészségét. "Életünk első 1000 napjában a legintenzívebb a kognitív területek – azaz a gondolkodás, a nyelvi képességek, az emlékezet – fejlődése, de ebben az időszakban alakul ki a bélflóra és az immunrendszer. Ekkor válik véglegessé a zsírsejtek száma, ami meghatározza a későbbi elhízásra való hajlamot felnőttkorban is. Az első 1000 nap kritikus a felnőttkori csontsűrűség, magasság és vérnyomás szempontjából is, azaz hosszú távon ez az időszak döntően befolyásolja a gyermek későbbi életét, egészségét. Megfelelő táplálkozással nemcsak az elhízás, hanem például a szív- és érrendszeri megbetegedések, illetve a cukorbetegség kialakulásának kockázata is csökkenthető." (www.elso1000nap.hu)

Nagyon boldog Anyák napját kívánunk! 🥰Ilyen szuper homokkèppel készültünk a mamáknak😊Ti is adtatok saját kezűleg készíte...
07/05/2023

Nagyon boldog Anyák napját kívánunk! 🥰

Ilyen szuper homokkèppel készültünk a mamáknak😊
Ti is adtatok saját kezűleg készített meglepit?

🥰
04/05/2023

🥰

Sziasztok!Ismeritek a vizes színezőt?Nekünk ez volt az első és nagyon bejött Endrènek, hogy a víz hatására jönnek elő a ...
27/03/2023

Sziasztok!
Ismeritek a vizes színezőt?
Nekünk ez volt az első és nagyon bejött Endrènek, hogy a víz hatására jönnek elő a színek a lapon.
Plusz pont, hogy száradás után újra fehér lesz és elölről lehet kezdeni a színezést😊

Sziasztok!Ha van pár percetek, kérlek segítsetek kitölteni, hálásan köszönöm! 😊A kitöltés anonim és a Férjem csak a szak...
04/03/2023

Sziasztok!
Ha van pár percetek, kérlek segítsetek kitölteni, hálásan köszönöm! 😊
A kitöltés anonim és a Férjem csak a szakdolgozatához használja fel.

Tisztelt Kitöltő! Balázs Gábor vagyok, a Károli Gáspár Református Egyetem Pedagógiai Karának végzős csecsemő- és kisgyermeknevelő szakos hallgatója. A szakdolgozatom témája: A bölcsőde és a család kapcsolattartása, a kommunikáció fejlesztésének lehetőségei. Arra a kérd....

❤️"Nem az a kérdés, hogy léteznek-e csodák,Hanem az, hogy hiszel-e bennük eléggé ahhoz, hogy meglásd őket..." ❤️2023.02....
23/02/2023

❤️"Nem az a kérdés, hogy léteznek-e csodák,
Hanem az, hogy hiszel-e bennük eléggé ahhoz, hogy meglásd őket..." ❤️

2023.02.08-án 9:19kor megszületett legkisebb hősünk, Balázs Emma, 3500 gr, 52 cm🥰
Hálásak vagyunk, hogy a sok-sok nehézség mellett is kitartottál és velünk maradtál, gyönyörű hajas babánk 🥹😊

Sziasztok!Mindenkinek áldott, békés karácsonyt kívánunk! 🥰🌲Pár napja megkaptuk Eszter legfrissebb pet ct-jènek eredményè...
24/12/2022

Sziasztok!
Mindenkinek áldott, békés karácsonyt kívánunk! 🥰🌲
Pár napja megkaptuk Eszter legfrissebb pet ct-jènek eredményèt, halisten negatív 🙏
Endre is kigyógyult épp a hörgő gyulladásbòl az ünnepekre, így júniusi kórházasdi, bezártság óta végre először szabadon mehetünk a rokonokhoz holnap és holnapután.😊
Emma babánk is egy hős, 32 hetes, 1900 grammra saccolták, de már több stresszt átélt, mint némely felnőtt, többször is azt hittük itthagy minket🥺. Eszter júniusi mandula műtétje előtt 3 nappal csináltam a pozitív terhességi tesztet, majd ezután 8 hétig véreztem,szervi okot nem találtak...,a 20.heti uh-n agyi cisztákat láttak nála, hálisten 4 hét alatt felszívódtak, mire kicsit lenyugodtunk elkaptam életemben először a covidot,2 napig felkelni sem volt erőm, 2-3 hétig kohogtem éjjel-nappal.
De mostmár mindenki jól van és reméljük így is marad🙏🥰

30/11/2022

"Soha ne hidd, hogy elvesztegetted az életed. Soha nem fogod megtudni, milyen életeket érintettél, milyen ajtókat nyitottál meg, milyen vigaszt adtál. Egy apró figyelmes kedvesség. Egy szó, egy mosoly talán örökre megváltoztatta valakinek az életet. A jó sosem veszett el."

(Csercsa Ferenc Junior)

     Ki imádja még az adventi időszakot? Holnap már gyertyagyújtás 😊Ma elkezdtem a díszítést, kiraktam a manóinkat, nagy...
26/11/2022



Ki imádja még az adventi időszakot? Holnap már gyertyagyújtás 😊
Ma elkezdtem a díszítést, kiraktam a manóinkat, nagyon örültek a gyerekek is🥰😁

Reggeli: gyors "sajtkrèm"
1 kis pohár tejföl, ízlés szerint fokhagyma, 2-3 ek reszelt sajt -- > összekevertem és kb fél órát állni hagytam.

Tízórai: mákos palacsinta házi szilvalekvárral

Ebéd és vacsi: sült kolbász vajas krumplipürével és céklával

Uzsi: kókuszgolyó
(250 gr darált keksz, 50 gr porcukor az eredeti recept 100 gr, 2-3 ek natúr kakaópor,és annyi tej, hogy összeálljon, kb 2 dl. 1-2 órát hűtőben hagytam és utána golyòztam, kókusz reszelèkbe forgattam 😊)

     Reggeli: humuszos kenyér,Aldis 92%-os csirkemellsonka,ubiTízórai: Körtés, banános, zabpelyhes turmixEbéd és vacsi: ...
04/11/2022



Reggeli: humuszos kenyér,Aldis 92%-os csirkemellsonka,ubi

Tízórai: Körtés, banános, zabpelyhes turmix

Ebéd és vacsi:
tejszínes hagymaleves zsemlében (4 vöröshagymát kis olajon üvegesre pároltam, megszòrtam 1 ek liszttel, felöntöttem kb 1 liter vízzel, kis sóval, fokhagymaporral, borssal fűszereztem. Amikor megpuhult a hagyma,1 kis doboz főzőtejszínt belekevertem)
Sajtkrèmes csirkeragu bulgurral
(Kb 200 gr reszelt sajtot tejjel felöntve sűrűre főztem, kis sóval, fokhagymaporral fűszereztem.
Kb 700 gr csirkemellet apróra vágva kis olajon megsütottem, majd a szószba kevertem.)

Uzsi: mézeskalács fűszeres,sült alma

     #26,5hoReggeli: bundáskenyérTízórai: banános túrós golyók(1 banán, 3 ek túró, 1 tk apró szemű zabpehely, 3 db Korpo...
11/10/2022

#26,5ho

Reggeli: bundáskenyér

Tízórai: banános túrós golyók
(1 banán, 3 ek túró, 1 tk apró szemű zabpehely, 3 db Korpovit keksz)

Ebéd és vacsi: sütőben sült zöldségek (répa, krumpli, hagyma, édesburgonya) + sertés tarja

Uzsi: morzsasüti. Új receptet próbáltunk, nagyon egyszerű és finom🥰
10 db szilvát egyenként 4be vágtam, megszòrtam 2 ek cukor és 1 ek fahéj keverékèvel.
A tészta: 100 gr liszt, 2 ek cukor, 80 gr vaj. Összemorzsoltam és eloszlattam a szilvákon, 180 fokon sütöm kb 40 percig. Ezt nem lehet szeletelni,ne ijedjetek meg, inkább kanalazòs süti 😊

... mert a mozgás tényleg erőt, lendületet ad a mindennapokhoz és segít, hogy ne csavarodjak be a lányom kemoi közben......
29/09/2022

... mert a mozgás tényleg erőt, lendületet ad a mindennapokhoz és segít, hogy ne csavarodjak be a lányom kemoi közben...🙏🥰

Az elmúlt 12 hónap alatt 1500 db 15 perces tornát nyomtam le itthon és a kórházban Eszter mellett,sok kicsi sokra megy 😊
Ti szoktatok mozogni?
Nektek mi ad erőt?

Cím

Kecskemét
6000

Weboldal

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni Dínó-hami új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

A Vállalkozás Elérése

Üzenet küldése Dínó-hami számára:

Megosztás

Kategória