07/06/2026
Sziasztok!
Sokan nem tudják, de nagyon nehezen indult a vállalkozás. 🙄 Úgy éreztem, az lenne az igazán nagy kudarc, ha a nyakamon ragadnának az elkészített játékok. Hónapokig gondolkoztam azon, hogy ezt hogyan lehetne megoldani. A hobbiból vállalkozást csinálni veszteség nélkül (lehetetlen). 🤔
Fogalmam sincs róla, hogy mi hozta meg az "isteni szikrát", de eszmbe jutott, hogy ami elkészül az adományként bárkinek odaadható. Sorra villantak be gyermekvédelmi szervezetek, gyermek otthonok, családok, és nonprofit szervezetek, amiknek hatalmas nagy segítség lett volna akár egyetlen apróság is. Sőt, abban a pillanatban úgy éreztem - ahogy azóta is -, hogy nem tudok eleget dolgozni. 🥺
De... végre eljött a pillanat! 🥳Végre elkészültek az első termékek, amiknek a bevételéből állatvédelemmel, állatmentéssel és gondozással kapcsolatos szervezeteket és személyeket támogatunk. Az első 2000 Ft. (Legutóbb Októberben voltam ennyire büszke, amikor még kisem pakoltunk az első vásárunkban, de már megvolt az első bevétel. Imadtam. Akkor is kb. ennyit keresem.)
Mostantól minden piacon és vásáron lesz egy külön terület a kis asztalunkon ahol gyermek, kutya és macska játékokat vagy mindenféle használati tárgyakat vásolhattok és annak árából valami jót cselekehetünk. Jelenleg a készletünk még nagyon kicsi (a termékeket lentebb megtaláljátok árakkal együtt), de folyamatosan bővül.
És hát... tudjátok, ebben a világban általában rohanunk. Így volt ez akkor is, amikor a mi "törpeördög" kis cicánk megtalált minket. Nagyon beteg volt és nem voltunk olyan élethelyzetben, hogy még egy állatot bevállaljunk, de annyira elesett volt, hogy nem hagyhattuk magára. Akárhányszor erre a történetre gondolok, a saját történetünkre, annyiszor eszembe jut, hogy nem minden kisállat ilyen szerencsés. 😭
Ha van rá lehetőséged, tegyél te is valami jót. 🙏 Vásárolj valamit, amit jónak látsz, amire szükséged van, vagy akár csak megtetszik. Igyekszem mindig számontartani majd az adományozók nevét és akárhányszor összegyűlik egy kis összeg arról posztolni, hogy ti is láthassátok kikhez jutott el a pénz és milyen formában. 🫡
Az első adományozónk - természetesen 🤭- Márti Szulimán és Attila Major voltak, akik szintén nagy macska bolondok és akárhányszor lehetőség adódik az adakozásra annyiszor meg is teszik. Köszönöm nektek, hogy segítettetek elindítani valamit, ami ennyire fontos. Puszika. 🥰
Macskáknak csörgő - 750 Ft
Kutyáknak varrt, patentos kakis zacsi tartó - 2000 Ft
Macrame kötél szintén kutyáknak - kicsi 2500 Ft és nagy 2700 Ft
Horgolt mini kosárka - 1200 Ft
Mini tengeri malac - 750Ft
A posztban megjelölt két másik személynek köszönöm a fizikai segítséget, amit nyújtanak. Miattuk alakul néha a szöveg olyan furcsán, hogy "én döntök, de mi valósítjuk meg a mi vállalkozásunkban". Nélkületek nem menne. 🐶🐱🩷❤️🧡