25/12/2025
https://share.google/D9uetuMidLYD78xD4
W nawiązaniu do artykułu chciałam poinformować że z ciężkim sercem w porozumieniu z innymi kwiaciarkami z krakowskiego rynku nie złożyliśmy kwiatów by zwrócić uwagę mieszkańców na nieprzedłużenie przez miasto umowy z nami. Poprzednia umowa wygasła 30 września. Do dnia wczorajszego nie uzyskaliśmy od władz miasta żadnych konkretów dotyczących naszej obecności na Rynku Głównym. Tradycja składania umrze razem z kwiaciarkami.
Po raz pierwszy od dziesięcioleci w Wigilię na Rynku Głównym w Krakowie zabrakło kwiaciarek, które tradycyjnie składały kwiaty pod pomnikiem Adama Mickiewicza. Zwyczaj ten przetrwał wojnę, stan wojenny i pandemię. Powody nieobecności kwiaciarek nie są znane.