28/07/2025
W sobotnie słoneczne popołudnie 26.07.2025, mieszkańcy Nowodworu tłumnie zgromadzili się, by wspólnie świętować uroczyste otwarcie nowej świetlicy wiejskiej.
To długo wyczekiwane wydarzenie było nie tylko okazją do zaprezentowania nowej świetlicy,
ale także do integracji lokalnej społeczności.
W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych, sołtys, radni, zaproszeni goście oraz liczni mieszkańcy. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonały dzieci.
Po części oficjalnej na gości czekał także poczęstunek przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich, a dla najmłodszych przygotowano animacje i zabawy.
Nowa świetlica to przestrzeń, która będzie służyć mieszkańcom jako miejsce spotkań, warsztatów, wydarzeń kulturalnych i integracyjnych.
W imieniu społeczności naszej wsi pragniemy złożyć serdeczne podziękowania:
Panu Burmistrzowi Stanisławowi Duszczykowi,
Księdzu Proboszczowi Jerzemu Daneckiemu,
Pani Marszałek Janinie Ewie Orzełowskiej,
za okazane wsparcie, życzliwość oraz zaangażowanie w realizację inwestycji, jaką była budowa naszej świetlicy wiejskiej.
Dziękujemy Panu Burmistrzowi za pomoc w pozyskaniu środków oraz wsparcie organizacyjne,
Księdzu Proboszczowi za duchowe wsparcie i uroczyste poświęcenie nowego obiektu,
a Pani Marszałek za współfinansowanie tego ważnego dla naszej społeczności przedsięwzięcia.
Dzięki Państwa zaangażowaniu nasza wieś zyskała miejsce spotkań, integracji i rozwoju lokalnej społeczności.
Jesteśmy wdzięczni za tak cenną inicjatywę, która pozostanie z nami na lata.
Dziękujemy również za obecność zaproszonym gościom:
Ewa Orzełowska
Stanisław Duszczyk
ks. Jerzy Danecki
Przewodniczącemu Rady Miejskiej Ceregra
Radnemu Górka
Zbigniew i Joanna Szlązek z firmy Metal-Trans
Gospodyń Wiejskich "Zalesianki" gmina Siennica
Koło Gospodyń Wiejskich Gągolinianki
Za zdjęcia dziękujemy Obiektywni 😀
Gmina Siennica