14/04/2021
Kiedy spotykam się z nową przestrzenią i jej właścicielami, czuję że otwiera się przede mną nowa historia. Już w pierwszych minutach przenikam uważnością miejsce, aby poznać je bliżej. Objąć kształt, uchwycić potencjały, miejsca, które są bardziej wymagające i potrzebują specjalnego przygotowania.
Wszystkie zmysły nakierowuje na odczucie przestrzeni. Moja wrażliwość wyposażyła mnie w odbieranie otoczenia całym ciałem. Obserwuje kształt, strukturę materiałów, kolory, powierzchnię, którą wyznaczają ściany, ilość światła, przejścia, przytulne kąciki, energia wnętrza i jej przepływ w pomieszczeniu. To zaledwie kilka minut, a w moim umyśle powstaje obraz niczym model 3D z zapisem najważniejszych informacji o miejscu.
Jednocześnie słucham preferencji mieszkańców i wczuwam się ich potrzeby, korzystając z wrodzonej zdolności empatycznego odczuwania. Wówczas powstaje kolejny obraz, czyli mapa potrzeb i preferencji, która jako kolejna warstwa nakłada się na model wnętrza. Model, który z chwili na chwilę wypełnia się kolorami, materiałami, meblami, tworząc strefy i w finalne wstępny zarys projektowy.
Cały powyższy proces jest dla mnie niezbędną bazą, na podstawie której przechodzę do kolejnych etapów projektu. Wnętrze to dla mnie coś więcej niż powierzchnia, którą otaczają ściany czy przestrzeń, która można ładnie ubrać, aby cieszyła oczy. Projekty, które wychodzą spod moich rąk, są dla ludzi. Niezwykle ważne jest dla mnie zintegrowanie projektowanego miejsca z tymi, którzy je zamieszkują. Ładny i harmonijny wygląd wnętrza to finalny efekt wcześniej opisanego, niezwykle ważnego etapu.
Dlatego zanim rozpocznę współpracę, zawsze zapraszam na spotkanie na żywo lub online, z rzutem, zdjęciami czy we wnętrzu. Do przygotowania projektu potrzebuje czynnika ludzkiego. Potrzebuję Ciebie, abyś Ty w przyszłości mógł/mogła czuć się w swoim domu komfortowo. Abyś czuł/a, że to miejsce jest dla Ciebie i służy Ci najlepiej jak może w Twoje codzienności. Wspólne spotkanie to wspaniała okazja do tego, aby się poznać, poczuć czy sobie odpowiadamy i czy wspólne około 2-3 miesiące pracy nad Twoim wnętrzem będzie przyjemną i inspirującą przygodą.
Pierwsze spotkanie ze mną jest bezpłatne. Dlatego, zanim zapytasz mnie o cenę lub wybierzesz swojego architekta wnętrz, umów się ze mną na spotkanie. Trwa ono około godzinę. Po wspólnej rozmowie przesyłam wycenę na podstawie naszych ustaleń. Podczas takiego spotkania nie tylko wzajemnie się poznajemy, ale pokazuję Ci również potencjał przestrzeni lub to na co warto zwrócić szczególną uwagę w trakcie planowania wnętrza czy prac wykończeniowo-remontowych.
Z wielką przyjemnością spotkam się z Tobą.
Do zobaczenia!
Adrianna