Aneta Małachowska - nie tylko kaligrafia

Aneta Małachowska - nie tylko kaligrafia Amatorska kaligrafka, początkująca introligatorka i akwarelistka

Proszę nie brać tego tekstu na poważnie, proszę jeździć do biura. To tylko nieplanowany luźny zapisek z dzisiejszego por...
16/04/2026

Proszę nie brać tego tekstu na poważnie, proszę jeździć do biura. To tylko nieplanowany luźny zapisek z dzisiejszego poranka 🙈

Na festiwalu kupiłam sobie nowe piórko przez co znów chętniej bawię się w pisanie losowych krótkich tekstów i hasełek dla odprężenia. Tu spodobała mi się zabawa kompozycją, więc wrzucam. Resztę lepiej było ukryć pod kartkami, choć niektóre, zwłaszcza te niezbyt cenzuralne słowa naprawdę dobrze wyglądają zapisane tym stylem 😅

Ponownie literki mocno inspirowane Faworkiem z warsztatów

Z pozdrowieniami dla współcierpiących z pracy!

Jak zaczyna się rysować te rybki i bąbelki to trudno przestać i później wychodzi dużo za dużo. No ale jak ryby to ryby 🐠...
31/03/2026

Jak zaczyna się rysować te rybki i bąbelki to trudno przestać i później wychodzi dużo za dużo. No ale jak ryby to ryby 🐠

Praca oczywiście zainspirowana grudniowymi warsztatami z w jej pracowni w Radomiu, na których opatulaliśmy inicjały elementami rafy koralowej. Tu wersja nieco skromniejsza pod tym względem, ale chciałam wykorzystać okazję do kolejnej próby mierzenia się z gwaszami.

I oczywiście została ona wykonana w ramach wyzwania na marzec.

Pisces ♓️ Ryby

Miałam wrzucić dopiero jak uda mi się zrobić „zadanie domowe” z kompozycją wplecioną w plamę, ale jednak stwierdziłam, ż...
29/03/2026

Miałam wrzucić dopiero jak uda mi się zrobić „zadanie domowe” z kompozycją wplecioną w plamę, ale jednak stwierdziłam, że chcę częściej zerkać tutaj na tę pracę i nie będę już czekać 😄 Zwłaszcza, że jest zupełnie inna niż cokolwiek co robiłam do tej pory. I bardzo uwalniająca, bo potrzebowałam czegoś, co chociaż na chwilę pozwoli uciec od sztywnych ram, które uparcie siedzą we mnie i czasem męczą 🙈

Praca wykonana tydzień temu na warsztatach „Litera i Plama” w .
Potworek u góry zrobiony przez ❤️

Cytat z grupy na fb . Roztańczone literki zainspirowane faworkiem, czyli stylem opracowanym przez , ale w tym wydaniu pi...
27/03/2026

Cytat z grupy na fb . Roztańczone literki zainspirowane faworkiem, czyli stylem opracowanym przez , ale w tym wydaniu pisanym piórem wiecznym ze stalówką BB oraz z nieco większymi zaokrągleniami i odstępami (czasami za dużymi 🙈). Zabawa kompozycją też zainspirowana tym stylem i ostatnimi warsztatami w właśnie z Faworka - Litera i plama.

Autorem cytatu jest nielubiany przeze mnie Pablo Picasso. I ogólnie zgadzam się z tymi słowami, chociaż ostatnio nie do końca nawet to podejście mi wychodzi, bo wyjątkowo brak mi cierpliwości. Jednak zerknęłam w archiwum swoich relacji i okazuje się, że chyba po prostu zawsze ten okres tak wygląda u mnie, więc byle przeczekać 😂

Ta skromna praca krążyła mi w myślach od początku roku. Miałam opory w robieniu jej, a tym bardziej publikowaniu, bo mim...
19/03/2026

Ta skromna praca krążyła mi w myślach od początku roku. Miałam opory w robieniu jej, a tym bardziej publikowaniu, bo mimo tej prostoty jest bardzo osobista i może być egocentryczna w odbiorze. Ale kto czasem nie myśli w ten sposób? Że to „świat” robi nam na złość, a nie, że po prostu okoliczności przypadkowo tak się układają, że odczuwamy trudniejsze emocje? Liczę na to, że jednak nie jestem w tym sama :)

W moim przypadku stało się tak, bo od początku roku czułam, że świat „bije mnie” po twarzy 2016 rokiem. A i bez tego ciągle rozmyślałam o tym, że czeka mnie niedługo okrągła rocznica najtrudniejszych wydarzeń w moim życiu.
Przez to wszystko wyjątkowo nie czuję w tym roku nadchodzącej wiosny. Nie umiem się nią cieszyć, bo tak wiele ciężkich wspomnień wraca. Tak jakby minął rok, a nie aż 10 lat. W moim serduchu cały czas przez to trwa zima, która pewnie nie raz przeleje się na moje tegoroczne prace. I będę sobie na to pozwalać, bo to pomaga.

Ale teraz póki co obiecuję wrócić do klasycznych prac bez smutnego kontekstu w tle :)

Praca powstała w Procreate. Zdjęcie w tle jest moje.

  od  na zaproszenie  Jak tylko Ela zachęciła mnie do podjęcia wyzwania to od razu zamarzyło mi się sprawdzenie jak ten ...
22/02/2026

od na zaproszenie

Jak tylko Ela zachęciła mnie do podjęcia wyzwania to od razu zamarzyło mi się sprawdzenie jak ten tekst będzie wyglądał wykonany moją ulubioną benewentaną z Drugiego Przybornika Skryby .bachminski. I udało się! Miała to być tylko próbna rozgrzewkowa praca, którą planowałam jeszcze jakoś ciekawie zakomponować, ale tak spodobały mi się te płotki i to, że widać jak ten ćwiczeniowy tekst działa - plotki z drugiego rzędu podobają mi się bardziej niż te z pierwszego - to już zostało 😄

I tak, w tym kryje się tekst. Jak dzisiaj rano zaczęłam partnerowi czytać co tu jest napisane to stwierdził tylko „Ty to po prostu zapamiętałaś!”. Ale jak pokazałam mu jak rozróżniać te literki to i jemu udawało się o dziwo to rozczytać, więc niech to będzie dowód na to, że to nie tylko piękny płotek 😂

A dokładnie tekst jest taki: mimi numinum nivium minimi munium nimium vini muniminum imminui vivi minimum volunt

Co ponoć znaczy: najmniejsi mimowie bogów śniegu w żadnym stopniu nie pragną w swym życiu, aby wielka powinność ochrony wina została umniejszona (tłumaczenie podejrzane u )

Zachęcam do wzięcia udziału każdego, kto jeszcze tego nie zrobił ❤️

Na Dzień Kota tradycyjnie musi wpaść cytat wykonany Italiką 😸Gryzie mnie tu kilka rzeczy (na wszelki wypadek nie będę wd...
17/02/2026

Na Dzień Kota tradycyjnie musi wpaść cytat wykonany Italiką 😸

Gryzie mnie tu kilka rzeczy (na wszelki wypadek nie będę wdawać się w szczegóły 😁). Pewnie kolejne podejście bardziej by mnie zadowoliło, ale za późno sprawdziłam kiedy dokładnie wypada Dzień Kota i nie wystarczyło już czasu na poprawki. To jednak dobra okazja do walki z perfekcjonizmem 😂 I dobre jako rozgrzewka przed kolejnym kaligraficznym wyzwaniem.

Wszystkiego najlepszego dla wszystkich kocisław i kocisławów!

Miałam wyjątkowo tego nie robić, ale niech będzie, bo to zdjęcie fajnie pokazuje jak bardzo mieszałam style i rozmiary p...
08/02/2026

Miałam wyjątkowo tego nie robić, ale niech będzie, bo to zdjęcie fajnie pokazuje jak bardzo mieszałam style i rozmiary prac 😊
Na początku myślałam o tym, żeby zrobić filmik, ale nie mam zasobów w postaci statywu, aby móc zrealizować swój jedyny pomysł. Praca na etacie w czasie, kiedy jest jasno w odpowiednich miejscach w mieszkaniu też nie pomagała w tym 🙈

Tyle marudzenia 😅 Jak Wam się podoba to zestawienie?


Iiii ostatni dzień! Dałam radę! 🥳Ten styczeń był wyjątkowo trudny. Nigdy nie miałam aż tak wielu kryzysów i myśli, że „r...
31/01/2026

Iiii ostatni dzień! Dałam radę! 🥳

Ten styczeń był wyjątkowo trudny. Nigdy nie miałam aż tak wielu kryzysów i myśli, że „rzucam to” podczas jednego wyzwania 🙈 W każdej takiej chwili na szczęście miałam do kogo się odezwać i próbować działać dalej dzięki wspólnej motywacji 🥰

Dlatego bardzo dziękuję wszystkim za te wspólne rozmowy, za pełno dodających skrzydeł komentarzy i wyróżnień.
No i w szczególności, bo zdecydowanie nie podjęłabym się tego bez naszych wspólnych długich rozważań przed i ostatecznej decyzji, że działamy mimo zmęczenia i innych trudności. Bardzo bardzo dziękuję! ❤️❤️❤️

Uwielbiam to jaką fajną społeczność wszyscy tworzymy - zdecydowanie polecam ten kaligraficzny świat pełen zarówno pięknych literek, jak i ludzi ❤️

Ursa Maior 🌌 Duża Niedźwiedzica

31/31

Stwierdziłam, że skoro w poprzednim wyzwaniu był embossing to i w tym muszę się nim pobawić 🩵 Jak robiłam zdjęcia to na ...
30/01/2026

Stwierdziłam, że skoro w poprzednim wyzwaniu był embossing to i w tym muszę się nim pobawić 🩵
Jak robiłam zdjęcia to na ekranie widziałam te literki jako wklęsłe, ale musicie uwierzyć, że są wypukłe. Nawet mimo tego, że jak to czasem bywa, początkowo zaczęłam je wytłaczać w złą stronę, ale wystarczająco szybko się zorientowałam 😅

Poszukiwanie odpowiednich kształtów liter zainspirowane zajęciami z 🩵

Cetus 🌌 Wieloryb

30/31

Nie jestem dobra w komponowaniu zdjęcia z obsadką, ale tak mi do tego hasła pasuje moja cudowna chmurka od , że musiałam...
29/01/2026

Nie jestem dobra w komponowaniu zdjęcia z obsadką, ale tak mi do tego hasła pasuje moja cudowna chmurka od , że musiałam chociaż spróbować 😂

Jednak italika to moja największa kaligraficzna miłość. Tęskniłam i musiałam pod koniec jeszcze raz się nią pobawić 🩵

Pegasus 🌌 Pegaz

29/31

Adres

Warsaw

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Aneta Małachowska - nie tylko kaligrafia umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Firmę

Wyślij wiadomość do Aneta Małachowska - nie tylko kaligrafia:

Udostępnij