Pani Vu - azjatyckie warsztaty kulinarne

Pani Vu - azjatyckie warsztaty kulinarne Cześć, mam na imię Thuy (czyta się Tłi), jestem Wietnamką i zapraszam Was do odkrywania kuchni azjatyckiej wszystkimi zmysłami.

Rozkład na styczeń 2026 już dostępny!

Co w planach na czerwiec?7.06 (niedziela) W wietnamskim domu - zapraszam Was na podróż po smakach mojego dzieciństwa. W ...
03/06/2026

Co w planach na czerwiec?

7.06 (niedziela) W wietnamskim domu - zapraszam Was na podróż po smakach mojego dzieciństwa. W Wietnamie w centrum każdego posiłku jest ryż, a dookoła niego stawia się zawsze białko, warzywa i zupę. Zupę się je na końcu po to, żeby wyczyścić miskę. Zero waste!

8.06 (poniedziałek) Thai express - wieczór z moją autorską i najlepszą ever zupą. To jest główne danie, obfitość na talerzu. Będzie kolorowo, będą wszystkie smaki, a o smak chrupania zadbają pierożki. Na deser oczywiście uwielbiany przez wszystkich - mango sticky rice.

17.06 (środa) Tokio street-food - po tym warsztacie na pewno Wasze skille w kuchni wystrzelą jak torpeda. Przyjdzie babcia do Was na obiad, a Wy jej podacie takoyaki z ośmiornicą 😁 A tak serio, czemu nie? Pokażę tutaj, że to naprawdę nie jest takie trudne, a nawet jest przyjemne.

19.06 (piątek) Sajgon na talerzu - Bún bò Nam Bộ czyli makaron z wołowiną jest chyba najpopularniejszym (po zupie phở) daniem zamawianym w barach wietnamskich. Opowiemy sobie na tym warsztacie o historii tego dania, przegryziemy pierożkami w oleju chilli, a na deser… Moje ulubione tofu jedwabiste z grass jelly!

22.06 (poniedziałek) Gluten Off Korea - ukłon w stronę osób z nietolerancją na gluten oraz dla tych, którzy chcą eliminować go w swojej diecie. To będzie koreańska uczta z bibimbapem, pierożkami mandu i kim chi. Oczywiście deser też będzie!

24.06 (środa) - Noc w Bangkoku - co miesiąc ten warsztat MUSI być! To jest Wasz faworyt z sałatką som tam z zielonej papai, pad thaiem i oczywiście mango sticky rice.

Sprawdzisz wolne miejsca na www.panivu.com

Widzimy się w tym miesiącu?

Dajcie znać co byście chcieli pogotować w lipcu i w sierpniu

01/06/2026

Na Dzień Dziecka mam dla Was coś wyjątkowego 🍮💛
Aksamitny flan ze złocistym karmelem z marakują. Delikatny, kremowy, który błyskawicznie znika z talerza. Jeśli lubicie proste desery z efektem „wow”, ten przepis jest dla Was.

SKŁADNIKI:
150 g cukru (100 g cukru do karmelu i 50 g do masy mlecznej)
3 owoce marakui (lub 3 kostki)
3 jajka
3 żółtka
400 ml mleka
240 ml śmietanki 30%

* skarmelizuj 100 g cukru w garnku, jak cukier się rozpuści to dodaj miąższ z marakui
* ubij jajka z pozostałym cukrem (50 g)
* dodaj mleko, śmietanę, wymieszaj i wlej masę do formy z jeszcze płynnym karmelem
* rozgrzej piekarnik do 150 st. góra/dół
* piecz w kąpieli wodnej przez 40-45 min.
* po ostudzeniu trzymaj w lodówce przez min. 3-4 h
* przed podaniem trzeba wykałaczką lub ostrym nożem przeciąć brzegi
* połóż talerz na formę do góry nogami i energicznie odwróć flan na talerz, żeby karmel oblał boki

Zapisz przepis na później, a jak chcesz ze mną pogotować, to zapraszam Cię na moje warsztaty 🤩

29/05/2026

Zupa kryzysowa uratowała mnie już nie raz 🍜

Jest niedziela, gotuję rosół i od razu odkładam część wywaru do pojemników.
Do kolejnych pudełek wrzucam już pokrojone warzywa (kapusta, marchewka, boczniaki, szparagi itp.) i chowam wszystko do zamrażarki. Zawsze opisuję zawartość pudełka wraz z datą zamrożenia.

A później przychodzi TEN dzień:
głód, brak czasu i zero pomysłu na obiad 😅

Wyciągam dwa pudełka, zagotowuję, dodaję bulion dashi, sos sojowy, makaron, j***o, sos chilli i sezam — i w kilka minut mam pyszną, pożywną zupę 🍲

Uwielbiam takie rozwiązania, które naprawdę ułatwiają życie.

Jakie trzymasz awaryjne obiady w zamrażarce?

Polecam Wam pojemniki Q-lock — polskiej firmy , która produkuje swoje opakowania w Polsce 🇵🇱. Jako jedyne na rynku mają sprytne okienko na opisanie zawartości. Już nigdy nie zapomnisz co dałaś do środka 😉

Mamy z córkami i mamy z synami to bardzo częste duety, które przychodzą na moje warsztaty.Wspólne gotowanieRelacjeNowe d...
22/05/2026

Mamy z córkami i mamy z synami to bardzo częste duety, które przychodzą na moje warsztaty.

Wspólne gotowanie
Relacje
Nowe doświadczenie
Nowe smaki
Urozmaicenie kuchni domowej

To tylko niektóre z powodów dla którego taki wieczór będzie się długo pamiętać.

Z okazji nadchodzącego Dnia Mamy i Dnia Dziecka mam 10 voucherów prezentowych w promocyjnej cenie 198 zł zamiast 234 zł.

Serdecznie zapraszam i mam nadzieję, że do zobaczenia!

Link w BIO

18/05/2026

Kto by chciał się szybko teleportować do Tajlandii?

W menu Wasi ulubieńcy:
- sałatka som tam w dwóch wersjach - z zielonej papai i z kalarepy
- pad thai z krewetkami i tofu
- mango sticky rice z lodami kokosowymi, dwoma rodzajami mango i prażonym sezamem

Już za miesiąc 13.06 (w sobotę) będziecie mogli podegustować tych pyszności na Gluten OFF Festival organizowane przez

Tak! To menu jest całkowicie bezglutenowe 😋

Serdecznie zapraszam 🤗

18/05/2026

Wiecie, że w są jedne warsztaty kulinarne w Warszawie, które poprzedza spacer po Bakalarskiej?

Kupiliśmy tam wszystkie składniki do:
- ryżu kleistego z orzechami
- naleśników ryżowych z nadzieniem grzybowo-mięsnym plus dodatki: kolendra, tajska bazylia, wietnamska szynka i prażona cebulka
- pampuchów z nadzieniem warzywnym i jajkiem przepiórczym

Na deser było ciasto-mango z mojego przepisu na stronie.

Już za miesiąc 21.06 (w niedzielę) będzie Bento Box czyli japoński lunch.

Mam warsztaty w od ich otwarcia, czyli dziewięciu miesięcy i jeszcze żaden warsztat się nie powtórzył, więc bierzcie wolne miejsca póki jeszcze są 😉

Do zobaczenia!

16/05/2026

🥭 Niedziela kojarzy mi się z ciastem. A CIASTO-MANGO dobrze brzmi i jeszcze lepiej smakuje.

SKŁADNIKI:
3 jajka
200 g cukru
100 ml oleju
120 g jogurtu lub śmietany
250 g mąki orkiszowej jasnej/pszennej
2 łyżeczki proszku do pieczenia
180 ml pulpy mango
szczypta soli

1. Jajka ubijamy z cukrem na biały puch,
2. dolewamy cienką strużką olej,
3. przesiewamy mąkę z proszkiem do pieczenia,
4. dodajemy jogurt
5. i pulpę mango,
6. na koniec szczypta soli.

Pieczemy w piekarniku 45 minut na 180 st. góra dół lub 60 minut na 165 st. w zależności od piekarnika.

Zróbcie test suchego patyczka, chyba, że lubicie zakalce 😉

Koniecznie oznaczcie mnie na stories .vu i dajcie znać jak Wam wyszło 😋

Zaobserwuj mój profil po więcej przepisów i serdecznie zapraszam Was na moje warsztaty kulinarne. 🤗

14/05/2026

Cześć! Czy to już z Tobą razem pogotujemy u mnie w domu?

Przygotowałam listę do odhaczenia przed warsztatami:

1. NIETOLERANCJE POKARMOWE

Większość moich warsztatów jest bezglutenowa, albo mogę je tak zaadaptować, żeby takie były. Tak samo z mięsem i alergiami - po prostu napisz do mnie jakimi tematami jesteś najbardziej zainteresowany/a.

2. POJEMNIKI NA WYNOS

Na bank nam coś zostanie, więc warto wziąć pojemniki, żeby móc się jedzeniem podzielić z najbliższymi. Jeżeli w menu warsztatu jest zupa, to weź słoik.

3. NIE PRZYCHODŹ GŁODNY JAK WILK,
bo zrobienie docelowych dań zajmie nam od 1,5 do 2h. Zadbaj o swoje nerwy i dobrostan. Zjedź coś małego na godzinę przed warsztatami.

4. NIE PRZYCHODŹ PRZED CZASEM,
pliz… ja naprawdę się staram, żeby wszystko na Was czekało już na pół godziny przed czasem, ale nie zawsze mi to wychodzi ;)

Jeżeli przyjedziesz autem, to możesz u mnie zaparkować.

Ubierz się w coś wygodnego, dobrze, gdyby w bluzce można byłoby podwinąć rękawy.

Jeżeli masz dodatkowe pytania, to śmiało pytaj.

Do zobaczenia! Bardzo się cieszę na nasze spotkanie :)

Maj wystartował z impetem. Już za mną dwa warsztaty, pełne smaków i kolorów. Co dalej w programie?11.05 (poniedziałek) O...
10/05/2026

Maj wystartował z impetem. Już za mną dwa warsztaty, pełne smaków i kolorów. Co dalej w programie?

11.05 (poniedziałek) Onigiri Party vol. 1 - wiecie, że to był mój pierwszy warsztat, który zaczęłam robić? Od tego czasu narobiliście ogrom pysznych onigiri dla siebie i dla swoich najbliższych. Na tych warsztatach pokazuję jak zrobić japońską kanapkę ryżową z trzema bezmięsnymi farszami. Jako dodatki będziemy mieli prostą sałatkę wakame, zupę miso, a na deser mochi z lodami mojej własnej produkcji.

18.05 (poniedziałek) Noc w Bangkoku - co miesiąc ten warsztat MUSI być! To jest Wasz faworyt z sałatką som tam z zielonej papai, pad thaiem i oczywiście mango sticky rice.

22.05 (piątek) Pierogi świata - przygotujcie się na warsztat pełen lepienia i jedzenia pierożków z Wietnamu, Tajlandii, Japonii i Chin. Poziom jest zróżnicowany - od bardzo łatwych po trudniejsze. Wszystkie pierogi będziemy robić inną metodą. Zapraszam Was na ucztę po kontrastach i różnych konsystencjach.

27.05 (środa) Wieczór w HUẾ - jakie macie pierwsze skojarzenie jak myślicie o Wietnamie? Pewnie zdecydowana większość powie zupa phở! Na tym warsztacie nauczycie się jak aromatyzować tą zupę, żeby była idealnie zbilansowana. Naleśniki z kurkumą z boczkiem i krewetkami są moim zdecydowanym faworytem, chrupiące, treściwe, a jednocześnie lekkie. Nie zabraknie też deseru z mleczkiem kokosowym i grass jelly - letnie orzeźwienie.

31.05 (niedziela) Wietnam sensorycznie - zapraszam Was na podróż po moich smakach dzieciństwa - sajgonki naszej domowej receptury, sum w kurkumie z koperkiem, surówka jako obowiązkowy dodatek do wszystkiego i kawa wietnamska w trzech odsłonach - kawa z mleczkiem skondensowanym, kawa ze słoną pianką i lody kawowe.

Mam jeszcze wolne miejsca na www.panivu.com

Do zobaczenia przy moim stole!

Adres

Warsaw

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Pani Vu - azjatyckie warsztaty kulinarne umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij